امنیت خانه

نگران فرزندتان که در خانه تنهاست نباشید، حتی زمانی که پشت در می مانند می توانید در را برایشان باز کنید.

زمانی که در خانه هوشمند حضور ندارید، سیستم هوشمند حواسش به خانه است و در صورت تشخیص حضور و حرکت به شما اطلاع می دهد.

نیازی نیست زمانی که در خانه نیستید یک یا چند لامپ را روشن بگذارید و انرژی برق را مصرف کنید. سیستم خانه هوشمند به صورت اتوماتیک و تصادفی گاهی لامپ ها را روشن و خاموش می کند تا سارقین خیال کنند شخصی در خانه حضور دارد.

یکی از اصلی ترین اهداف سیستمهای حفاظتی در خانه هوشمند ، بر محوریت حفاظت درونی و خود به خودی است که این یعنی خانه ی هوشمند به دلیل دارا بودن یک سری امکانات بلقوه می تواند از خود محافظت نماید. بنابراین برای رسیدن به این ایده آل، با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا تمام قطعات و مراحل کار، از بررسی مدارات فرمان گرفته تا تغییر و بهبود سخت افزار های مورد نیاز ، با دقت بسیاری بازبینی و آنالیز شده اند . این اقدامات منجر به رفع بسیاری از خطاها و اشتباهاتی که در سیستم های مشابه وجود دارند ، شده است .

اشتباهاتی که بروزشان منجر به بدگمانی و نارضایتی کاربران از سیستم های نوین می گردد .  حاصل این تلاش منتج به استفاده ی دو منظوره از سنسور های حرکتی برای (روشنایی هوشمند و سیستم سرقت) می باشد، در نتیجه کاربر می تواند هر قسمتی از خانه را به صورت مستقل تحت پوشش سیستم سرقت درآورد . جهت کنترل روشنایی اتوماتیک در خانه هوشمند از سنسورهای تشخیص حرکتی استفاده می گردد،که این تجهیزات در صورت لزوم به عنوان سیستم اعلام سرقت نیز کاربرد دارند.

در مواقعی که کاربر بخواهد، این سنسور ها تغییر کاربری داده و به عنوان سیستم اعلام سرقت به کار گرفته می شوند و از آنجایی که تمام مناطق خانه تحت پوشش روشنایی اتوماتیک قرار می گیرد، تمام قسمت های خانه نیز می تواند به صورت مجزا و یا یکپارچه به عنوان مناطقی که تحت پوشش سیستم اعلام سرقت، انتخاب شوند. به این شکل سیستم هوشمند ساختمان هوشمند می تواند امنیت خانه مدیریت نماید.

سیستم امنیتی کنترل کننده ورودی های منزل

برای مشاهده اینکه چه کسی مقابل درب منزل شما ایستاده است می توانید با استفاده از اینترنت، تلفن و یا تاچ لمسی خانه هوشمند خود، درب منزل را باز کنید و خوش آمد گویی نمایید.

قفل ها و سیستم های امنیتی هوشمند

یکی از المان های اصلی خانه هوشمند، بهره گیری از قفل دیجیتال و دستگیره اثر انگشتی هوشمند به جای استفاده از قفل معمولی می باشد. که عامل تاثیر گذاری در مسیر شروع هوشمندسازی منازل و محیط پیرامون ما می باشد. مسیری به سوی زندگی امن و آسوده، با اطمینان و بی دغدغه, مسیری که نتیجه آن منتهی به لبخندی، حاکی از رضایت می شود. قفل دیجیتال اثر انگشتی و دستگیره هوشمند محصولی است کـه بـر روی انواع درب‌ ورودی ساختمان به منظور دسترسی سریع و آسان، زیبایـی، افزایش امنیت و به جهت حفاظت از خانه و اعضای خانواده شما بر روی انواع درب معمولی و ضد سرقت نصب می‌گردد. با سیستم ‌های متنوع امنیتی که در این سیستم به کار رفته  است، آرامش و امنیت هر چه بیشتر را برای محیط پیرامون شما بوجود می آورد. به بیان دیگر قفل دیجیتال (قفل الکترونیکی) ابزار الکترونیکی است که، بر پایه یکی از مکانیزم های شناسایی رمز، کارت های مغناطیسی RFID، تگ، اثرانگشت، ریموت کنترل و گوشی های هوشمند، درب محل کار یا زندگی شما را به راحتی باز و بسته می نماید.

نظارت ویدئویی راه حلی برای سیستم امنیتی خانه هوشمند

دسترسی به دوربین هایی که در خانه و یا محل کار شما، وظیفه ایجاد نظارت تصویری از راه دور، برای دیدن آنچه که زنگ به شما هشدار داده است، را دارند و یا مشاهده آنلاین وقایع و همچنین ویدیوهای قبل و بعد از زنگ ها یا آلارم های داده شده، که می توانید از طریق تلفن همراه و یا کامپیوتر خود مشاهده نمایید. علاوه بر این شما می توانید از دوربین های مخصوص جهت دید در شب نیز استفاده نمایید. از مهمترین امکانات سیستم دزدگیر هوشمند می توان به تلفیق شدن این سیستم با دیگر سیستم های هوشمند موجود در ساختمان اشاره نمود که امنیت را برای ساکنین فراهم می کند.

نحوه عملکرد سیستم امنیتی به عنوان سناریو خانه هوشمند

در سیستم اعلام سرقت هوشمند می توان چندین منطقه (zone) تعریف نمود و هر منطقه را به طور مجزا کنترل و مدیریت کرد و در صورت ورود سارقین به ساختمان می توان به راحتی محل حضور آنها را در ساختمان هوشمند به سرعت تشخیص داد. سیستم امنیتی هوشمند قابلیت تعریف و تنظیم به شکل های مختلف با توجه به نظر کارفرما و نوع کاربری ساختمان را دارد.

برای مثال در یک خانه هوشمند می توان ۳ نوع حالت دزدگیر با سناریوهای مختلف به کار برد:

  • سناریو تنها در خانه: در سناریوی تنها در خانه، فقط مگنت هایی که جلوی درب ورودی، پنجره یا اتاق های خاصی که شما تنظیم نموده اید، فعال می شوند و زمانی کاربرد دارند که،به عنوان مثال فرزند خردسال شما در خانه تنهاست.
  • خواب: در سناریوی خواب فقط سنسورهای مربوط به درب ورودی فعال می شود و سایر سنسورها غیر فعال می باشند.
  • مسافرت و ترک خانه: در این حالت تمامی سنسورها فعال شده و سیستم دزدگیر هوشمند بصورت کامل فعال می گردد. با هرگونه ورود غیر مجاز، سیستم هوشمند اقدام به اطلاع رسانی به شما از طریق تلفن همراه می نماید تا اقدامات مربوطه و لازم را انجام دهید. همچنین در این حالت، امکان تعریف سناریو شبیه ساز حضور نیز وجود دارد.

در توضیح سناریو شبیه ساز حضور، هنگامی که شما سیستم ضد سرقت را فعال می نمایید، سیستم بصورت اتوماتیک و در دوره های زمانی کوتاه جهت اینکه بنظر بیاید که شما در منزل حضور دارید، اقدام به کارهایی از قبیل روشن یا خاموش کردن چراغ ها، کنار زدن پرده ها ، روشن یا خاموش نمودن تلویزیون و … می نماید.

خانه شما، باید مانند دژی مستحکم حافظ اموال و دارایی های شما باشد. حتی در زمانی که خانه نیستید باید مطمئن باشید که خانه هوشمندتان در امنیت کامل است. مجموعه ماژول ها و دستگاه های AVES این امکان را به ما می دهد تا در خانه با استفاده از یک سنسور حرکت هوشمند و دوربین مداربسته از امنیت خانه اطمینان حاصل کنیم، در صورت تشخیص حرکت خانه هوشمند شما برایتان تصویری از منطقه ای که حرکت تشخیص داده شده را به همراه هشدار برای گوشی شما ارسال می کند تا متوجه شوید که آیا باید نگران خانه تان شوید یا خیر.

زمانی که دوستان خود را به خانه هوشمند خود دعوت کرده اید و خودتان در ترافیک مانده اید، یا هنگامی که کودک شما از مدرسه با خانه رسیده و متوجه می شود کلید خود را فراموش کرده است، چه کاری می توانید انجام دهید تا آن ها پشت در نمانند؟ سیستم خانه هوشمند AVES به شما کمک می کند تا با استفاده از یک قفل هوشمند از بیرون از خانه قفل در را باز کنید در حالی که خیالتان از امنیت خانه تان نیز راحت است

معمولا افراد قابل اطمینانی مانند خویشاوندان، دوستان و حتی نظافتچی، باغبان و یا تعمیرکار امکان اینکه بدون حضور شما در خانه تان حضور داشته باشند را دارند. اما ورود این افراد به خانه هوشمند شما می تواند بدون هیچ دغدغه ای انجام شود، به شرط آنکه با استفاده از ماژول ها و تجهیزات هوشمند امکان دسترسی را برایشان ایجاد کرده باشید. حتی آیفون تصویری شما می تواند تصویر کسی که در نبود شما زنگ در را به صدا در می آورد برای شما ارسال کند و در صورت اجازه شما در را باز کند.

آخرین نوشته ها

5 راه برای هوشمند کردن هتل
ظهور اینترنت اشیا و ادغام با خانه هوشمند