دستیار صوتی الکسا

درباه ی جزئیات دستیار صوتی الکسا

دستیار صوتی الکسا (Alexa) یک سیستم تشخیص‌صوت‌ هوشمند می باشد که با بهره‌ گیری از درک زبان طبیعی، به شما این امکان را خواهد داد تا با استفاده از میکروفون و اسپیکر موجود در هر دستگاهی به الکسا متصل شوید. این دستیار مبتنی بر صوت، قادر است وظایف مختلفی را نظیر پخش موسیقی، کنترل ادوات هوشمند خانگی، خاموش و یا روشن کردن چراغ‌های منزل، قفل درب ها و حتی تنظیم ترموستات را انجام دهد.

به بیان ساده تر همانند شرکت اپل که دارای یک دستیار صوتی به نام سیری می‌باشد، شرکت آمازون نیز دارای کالایی به اسم دستیار صوتی الکسا می‌باشد که برای فعال کردن آن می‌توانید کلمه “آمازون” یا “اکو” را به کار ببرید. گفته ی یکی از مدیران شرکت آمازون که بر روی توسعه سرویس الکسا نظارت می‌کند.

این نام به چندین دلیل انتخاب شده است. اول اینکه دستیار صوتی الکسا برگرفته از کتاب‌خانه الکساندریا (Library of Alexandria) است که تقریبا تمام اطلاعات جهان را در خود جای داده است. هرچند که الکسا همیشه در حال یادگیریست، اما همواره به منبع عظیمی از اطلاعات نیز دسترسی دارد.

برای استفاده از دستیار صوتی الکسا، نیازمند آن هستید که دستگاهی با قابلیت دسترسی به آن را خریداری کنید. از مهم‌ترین دستگاه‌ های حاوی این دستیار صوتی می‌توان به اکو (Echo)، دات (Dot) و یا تپ (Tap) اشاره کرد که محصولات ساخت خود شرکت آمازون هستند، اما امروزه بسیاری از شرکت‌ها مانند AVES از این دستیار استفاده می‌کنند. شما می‌توانید قطعات هوشمند خانگی‌تان را با استفاده از دستورهای‌صوتی مدیریت کنید و به زندگی‌خود طعم تازه‌ای ببخشید.

دستیار صوتی الکسا

اخرین نوشته ها

خانه هوشمند
مزایای خانه هوشمند
سیستم هوشمند سرمایش و گرمایش

در صورت هرگونه سوال و انتقاد یا پیشنهاد با تماس بگیرید.