امنیت خانه هوشمند

امنیت خانه هوشمند

دیگر نگران زمانی که فرزندتان که در خانه تنهاست نباشید. حتی زمانی که پشت در می ماند نیز می توانید در را برای ایشان باز کنید.

خانه هوشمند

زمانی که در خانه هوشمند حضور ندارید، سیستم هوشمند حواسش به خانه است و در صورت تشخیص حضور و حرکت به شما اطلاع می دهد.

امنیت خانه هوشمند

نیازی نیست زمانی که در خانه نیستید یک یا چند لامپ را روشن بگذارید و انرژی برق را مصرف کنید. سیستم خانه‌ هوشمند به صورت اتوماتیک و تصادفی گاهی لامپ ها را روشن و خاموش می‌کند تا سارقین خیال کنند شخصی در خانه حضور دارد.

امنیت خانه هوشمند

یکی از اصلی ترین اهداف سیستم های حفاظتی در خانه‌ هوشمند، حفاظت درونی و خود‌به‌خودی است که این یعنی امنیت خانه ‌ی‌ هوشمند ، به دلیل دارا‌ بودن یک سری امکانات بالقوه می‌تواند از خود محافظت نماید. بنابراین برای رسیدن به این ایده آل، با بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا تمام قطعات و مراحل کار، از بررسی مدارات فرمان گرفته تا تغییر و بهبود سخت افزار های‌مورد‌نیاز، با‌دقت بسیاری بازبینی و آنالیز شده‌اند.

این اقدامات منجر به رفع بسیاری از خطاها و اشتباهاتی که در سیستم های مشابه وجود دارند شده است.استفاده‌ی دو منظوره از سنسور‌های حرکتی به عنوان (روشنایی‌ هوشمند و سیستم سرقت) برای افزایش امنیت خانه می‌تواند سودمند باشد، در نتیجه کاربر می‌تواند هر قسمتی از خانه را به صورت مستقل تحت پوشش سیستم سرقت درآورد.

جهت کنترل روشنایی اتوماتیک در خانه هوشمند، از سنسورهای تشخیص حرکتی استفاده می‌گردد که این تجهیزات در صورت لزوم به‌عنوان سیستم اعلام سرقت در جهت امنیت خانه نیز کاربرد دارند. هر زمان که کاربر بخواهد، سنسورها می‌توانند تغییر کاربری داده و به عنوان سیستم اعلام سرقت به‌کار‌گرفته شوند.

و از آن‌جایی که تمام مناطق خانه، تحت پوشش روشنایی اتوماتیک قرار می‌گیرد، تمام قسمت های‌خانه نیز می‌تواند به صورت مجزا و یا یکپارچه به عنوان مناطقی تحت پوشش سیستم اعلام سرقت، انتخاب شوند. به این‌شکل ، سیستم ساختمان ‌هوشمند می‌تواند امنیت خانه را مدیریت نماید.

سیستم امنیتی، کنترل کننده ورودی‌های منزل

مشاهده اینکه چه کسی مقابل درب منزل شما ایستاده است،با استفاده از اینترنت، تلفن یا تاچ پنل خانه ‌هوشمند شما امکان‌پذیر است. به طور کامل اتفاقات را مشاهده و ضبط نمایید.

قفل ها و سیستم های امنیتی هوشمند

یکی از المان های اصلی خانه‌ هوشمند، بهره‌گیری از قفل دیجیتال و دستگیره اثر انگشتی هوشمند به‌ جای استفاده از قفل معمولی می‌باشد که عامل تاثیر گذاری در شروع مسیر هوشمندسازی منازل و محیط پیرامون ما می‌باشد. مسیری به سوی زندگی امن و آسوده، با اطمینان و بی‌دغدغه، مسیری که نتیجه آن منتهی به لبخندی حاکی از رضایت می‌شود.

قفل‌ دیجیتال اثر‌انگشتی و دستگیره ‌هوشمند، محصولی است کـه‌بـر‌ روی انواع درب‌ ورودی ساختمان به منظور دسترسی سریع و آسان، زیبایـی، افزایش امنیت خانه و به جهت حفاظت از خانه و اعضای خانواده شما نصب می‌گردد. سیستم ‌های متنوع امنیتی در این سیستم به کار رفته است.

آرامش و امنیت خانه هر چه بیشتر را برای محیط پیرامون شما به‌وجود می‌ آورد. به بیان‌ دیگر قفل دیجیتال (قفل الکترونیکی)، ابزار الکترونیکی است که بر پایه یکی از مکانیزم های شناسایی رمز کارت های مغناطیسی RFID، تگ، اثرانگشت، ریموت کنترل و گوشی ‌های هوشمند درب محل کار یا زندگی شما را به راحتی باز و بسته می‌نماید.

نحوه عملکرد سیستم امنیتی، به عنوان سناریو خانه‌ هوشمند

در سیستم اعلام سرقت هوشمند تعریف نمود، می‌توان چندین منطقه (zone)  هر منطقه را می‌توان به طور مجزا کنترل و مدیریت کرد و در صورت ورود سارقین به ساختمان هوشمند می‌توان به ‌راحتی محل حضور آن‌ها را تشخیص داد. سیستم امنیتی هوشمند قابلیت تعریف و تنظیم به شکل های مختلف با  توجه به نظر کارفرما و نوع کاربری ساختمان را دارد

برای مثال در یک خانه‌ هوشمند می توان ۳ نوع حالت سیستم امنیتی با سناریوهای مختلف به کار برد :
  • سناریو تنها در خانه : در سناریوی تنها ‌در‌ خانه، فقط مگنت هایی که جلوی درب ورودی، پنجره یا اتاق‌های خاصی که شما تنظیم نموده‌اید، فعال می‌شوند و زمانی کاربرد دارند که به‌عنوان مثال فرزند خردسال شما در خانه تنهاست.
  • خواب : در سناریوی خواب فقط سنسورهای مربوط به درب‌ ورودی فعال می‌شوند و سایر سنسورها غیر فعال می‌باشند.
  • مسافرت و ترک خانه : در این حالت تمامی سنسورها فعال شده و سیستم دزدگیر هوشمند به‌صورت کامل فعال می‌گردد. با هرگونه ورود غیر مجاز، سیستم‌ هوشمند اقدام به اطلاع‌رسانی به شما از طریق تلفن‌ همراه می‌نماید تا اقدامات مربوطه و لازم را انجام دهید. همچنین در این حالت، امکان تعریف سناریو شبیه‌ساز حضور نیز وجود دارد.

در توضیح سناریو شبیه ساز حضور، هنگامی که شما سیستم ضد سرقت که موجب امنیت خانه می شود را فعال می‌نمایید، سیستم به‌صورت اتوماتیک و در دوره‌های ‌زمانی کوتاه، جهت اینکه به‌نظر بیاید که شما در منزل حضور دارید، اقدام به کارهایی از قبیل روشن یا خاموش کردن چراغ‌ها، کنار زدن پرده‌ها ، روشن یا خاموش نمودن تلویزیون و … می‌نماید.

دلایل استفاده از محصولات اَوِس

خانه‌ شما، باید مانند دژی مستحکم حافظ اموال و دارایی‌های شما باشد. حتی در زمانی که خانه نیستید باید مطمئن باشید که خانه‌ هوشمندتان در امنیت کامل است. مجموعه ماژول ها و دستگاه های اَوِس این امکان را به شما می‌دهد تا در خانه با استفاده از یک سنسور حرکت‌ هوشمند و دوربین مداربسته از امنیت خانه اطمینان حاصل کنید.

در صورت تشخیص حرکت، خانه‌ هوشمند شما برایتان تصویری از منطقه ای که حرکت تشخیص داده شده را به همراه هشدار برای گوشی شما ارسال می‌کند تا متوجه شوید که آیا باید نگران خانه‌تان شوید یا خیر.

امنیت خانه

امنیت خانه هوشمند

زمانی که دوستان خود را به خانه‌ هوشمند خود دعوت کرده‌اید و خودتان در ترافیک مانده‌اید، یا هنگامی که کودک شما از مدرسه به خانه رسیده و متوجه می‌شود کلید خود را فراموش کرده‌ است، چه کاری می‌توانید انجام دهید تا آن‌ها پشت در نمانند؟

سیستم خانه هوشمند اَوِس به شما کمک می‌کند تا با استفاده از یک قفل ‌هوشمند از بیرون از خانه، قفل در را باز کنید در حالی که خیالتان از امنیت خانه ‌تان نیز راحت است.

معمولا افراد قابل اطمینانی مانند خویشاوندان، دوستان و حتی نظافتچی، باغبان و یا تعمیرکار امکان اینکه بدون حضور شما در خانه‌تان حضور داشته باشند را دارند. اما ورود این افراد به خانه هوشمند شما، می‌تواند بدون هیچ دغدغه ای انجام شود.

به شرط آنکه با استفاده از ماژول‌ها و تجهیزات‌ هوشمند امکان دسترسی را برایشان ایجاد کرده‌باشید. حتی آیفون‌ تصویری شما، می‌تواند تصویر کسی که در نبود شما زنگ در را به صدا در می‌آورد برای شما ارسال کند و در صورت اجازه‌ی شما در را باز کند.

امنیت خانه

آخرین نوشته ها

خانه هوشمند
مزایای خانه هوشمند
سیستم هوشمند سرمایش و گرمایش

در صورت هرگونه سوال و انتقاد یا پیشنهاد با تماس بگیرید.