ایستگاه شارژ هوشمند چیست؟

جهان در حال حرکت به سمت اتومبیل های الکتریکی است و روند جایگزینی مدل های بنزینی با این خودروها رفته رفته شتاب بیشتری به خود می گیرد. یکی از موضوعاتی که همواره پیرامون چنین خودروهایی مطرح بوده، با هزینه نگهداری آنها در ارتباط است.

ایستگاه شارژ هوشمند چیست؟

به طور خلاصه ، ما “ایستگاه شارژ” را فناوری ای می نامیم که به شما اجازه می دهد مصرف انرژی خود را به راحتی درک کرده، بهینه و کنترل کنید. داشتن یک واحد “شارژ هوشمند” به این معنی است که ایستگاه شارژ ماشین الکتریکی شما هوشمند است یا به زبان ساده “خنگ” نیست. دلیل هوشمندی آن هم اتصال این ایستگاه شارژ به WiFi و نرم افزار مخصوص به آن است.

حالا سوالی که پیش میاید این است که چرا باید یک ایستگاه شارژ هوشمند در خانه داشته باشیم؟

۴ دلیل که شما نیاز به یک ایستگاه شارژ هوشمند در خانه خود دارید:

  1. امکان گزارش گیری منظم از میزان استفاده انرژی

داشتن یک شارژر هوشمند به این معنی است که می توانید میزان مصرف انرژی خود را در اپلیکیشن مخصوص آن مشاهده کنید. این اطلاعات دارای چندین کاربرد است. میزان انرژی خود را که استفاده کرده اید ثبت کنید، میزان شارژ شما را از نظر سبز بودن (از نظر شدت شدت دی اکسید کربن) نشان دهد و همین طور هزینه های تمام شده برای شارژ خودرو را ثبت کنید.

  1. تشخیص از راه دور خطا بدون نیاز به فرد متخصص!!

بعضی اوقات کارها اشتباه پیش می روند. اتومبیل ها آنطور که باید رفتار نمی کنند و نقاط شارژ دچار خطا می شوند. در این موقع هوشمند بودن شارژر خودرو به این معنی است که می تواند بدون نیاز به ارسال یک متخصص به منزل شما ، خطاهای اتفاق افتاده را تشخیص داده و آن را برطرف کند تا بتوانید به سرعت از ایستگاه شارژ خود  استفاده کنید.

  1. به روز رسانی مرتب نرم افزار

نرم افزار ارائه شده با ایستگاه شارژ به صورت مرتب به روزرسانی می شود. تا شما همیشه جدیدترین نسخه را به همراه خود داشته باشید و بتوانید از جدیدترین قابلیت های نرم افزاری بهره مند شوید. این به روزرسانی های می تواند بسیار ساده باشند یا این که می تواند مربوط به ویژگی های جدید این شارژر هوشمند باشد. متصل بودن بدان معنی است که این به روز رسانی ها می توانند به صورت لحظه ای انجام شوند.

  1. حوادث شارژ از راه دور را مدیریت کنید

با این نرم افزار می توانید به سادگی در تمامی مواقع از شارژر خود بهره مند شوید و همیشه کنترل اوضاع را در اختیار داشته باشید. از مدیریت شخصی ایستگاه شارژ گرفته تا به حداقل رساندن هزینه ها، یا کنترل گروه های شارژر در آینده برای تعادل شبکه برق در مواقع تقاضای زیاد برق. به عنوان مثال، هنگام تماشای فوتبال به طور معمول شاهد افزایش ناگهانی مصرف برق هستیم. زیرا به عنوان مثال به مدت ۱۵ دقیقه در بین دو نیمه افراد زیادی ممکن است از کتری برقی خود استفاده کنند که این امر باعث افزایش ناگهانی مصرف برق در سراسر کشور می شود. در صورت استفاده از ایستگاه شارژ “خنگ” ممکن است تا شما از برنامه شارژ خودروی خود عقب بیفتید. ولی در صورت استفاده از ایستگاه شارژ “هوشمند” به سادگی این وضعیت را مدیریت می کنید.

خانه هوشمند
مزایای خانه هوشمند
سیستم هوشمند سرمایش و گرمایش

در صورت هرگونه سوال و انتقاد یا پیشنهاد با ما تماس بگیرید.