بلاک چین و خانه هوشمند چه ارتباطی با هم دارند؟

شرکت ها و همچنین کمپانی های مختلفی در این زمینه از اینترنت اشیا استفاده می کنند و این همکاری خوبی با دیگر تکنولوژی ها در زمینه های محبوب مختلف اقتصادی هستند. بلاک چین از این قاعده مستثنی نیستند. بلاک چین اما همانطور که از نامش پیداست مجموعه ای از بلوک های مجازی است که به صورت کاملا زنجیره وار به هم متصل هستند. این اطلاعات در عین اینکه ممکن است شامل موارد خاصی باشند، به شما اجازه خواهند داد که با ارتباط با اینترنت اشیا بتوانید در خانه هوشمند خود هم کارهای مختلفی را انجام دهید.

در تکنولوژی های مربوط به بلاک چین، هریک از بلاک ها رمزگذاری شده اند و شما می توانید به آسانی از آن ها استفاده کنید. در این بلوک ها سیستم عامل زمانی عمل خواهد کرد که تمامی بلوک ها یک سری اطلاعات مشخص را داشته باشند. شما میتوانید هر یک از این اطلاعات را در گره های مختلف داشته باشند. اینکه تمامی گره های مختلف در این بلاک چین ها در خانه هوشمند نسبت به یک اطلاعات خاص حالت تدافعی بگیرند باعث می شوند که شما بتوانید آن ها را کنترل کنید. یک تکنیک امنیتی بسیار زیادی هم وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. با این تفاسیر گفته می شود که یکی از اطلاعاتی که این بلاک چین ها می توانند در اختیار شما قرار دهند استفاده از همین دنیای اینترنت اشیاست.

یکی از دلایلی که از این اینترنت اشیا در خانه های هوشمند استفاده می شود این است که اطلاعاتی که در این زمینه مرور خواهند شد کاملا معتبر هستند. بلاک چین در این زمینه در یک تقاطع بسیار ایمن وجود دارد. بلاک چین جالب است که در سال های اخیر با ورود خانه های هوشمند به عرصه توانسته است که به صورت کاملا دقیق در این زمینه فعالیت داشته باشد و همین هم باعث شده است که یکی از بهترین نکات در این بخش باشد و البته شبکه هایی که در این زمینه وجود دارند نیز تکنولوژی شبکه ای قوی ای است که تکنولوژی داده نیز به شمار نمی آید بلکه هر دو را شامل خواهد شد.

نقش بلاک چین در اینترنت اشیا

اینکه بلاک چین ها در واقع، به عنوان یک زنجیره بلوکی می توانند کارهای مختلفی در اینترنت اشیا را انجام می دهد. البته این کار تماما به شما و همچنین خدماتی که می خواهید ارائه دهید بستگی دارد. موقعیت هایی که در این زمینه در خانه هوشمند وجود دارد می توانند برای شما به عنوان یک کاربر متفاوت باشند. شما همچنین می توانید از گروهی از مردم درخواست کنید تا همچنان راه های گذشته را در پیش گیرند اما بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که از این تکنولوژی در این زمینه استفاده کنید

به عنوان مثال در این بخش میتوانید شرکت فیلامنت را نام ببرید. همچنین این شرکت در واقع دست به همکاری های بزرگ در این زمینه انجام داده است. فیلامنت ها در واقع یک پلتفرم معتبر هستند که برای ارائه سوابق در این زمینه شناخته شده اند که به پورت شناختی های ماشین کارکرده وصل می شود ایجاد می شود. به علاوه، مشخصاتی از خودرو که در این زمینه وجود دارد که از جمله آنها می توان به مشخصات تغییرناپذیر خودرو اشاره کرد. حتی مالک قبلی خودرو هم در این زمینه نمیتواند این اطلاعات را تغییر دهد و حتی جدا کردن دستگاه ها از پورت هم برای شناسایی ماشین هاست در این مدت یک سری اتفاقات مشکوک را در بر خواهند داشت.

در حال حاضر اما استفاده از اینترنت اشیا و همچنین بلاک چین برای ایجاد اعتماد بیشتر و همچنین معتبرسازی داده ها نیز انجام می شود. در مواقع بسیار زیادی شما میتوانید در حوزه ضبط و همچنین پیگیری اطلاعات را انجام دهید. برای مثال می توانیم به کشاورزی و صنایع غذایی اشاره کرد که طریق نصب آنها روی سنسورهای جعبه های مختلف و کامیون های مختلف هم ایجاد خواهد شد. در نهایت هم گفته می شود که شما می توانید از این سنسورها استفاده کنید تا بتوانید کار خود را انجام دهید.

آیا می توان از بلاک چین در اینترنت اشیا و خانه های هوشمند استفاده کنید؟

فروشندگانی که در زمینه عرضه محصولات مختلف فعالیت می کنند می دانند که استفاده از اینترنت اشیا در واقع یک کار دقیقا درست است چرا که با توجه به اینکه این منظور کارهای مختلفی را ارائه می دهد اما شما می توانید از این کاربردهای متفاوت در این زمینه استفاده کنید. شما قادر خواهید بود که از بلاک چین های خطی و کلاسیک در اینترنت اشیا و خانه هوشمند استفاده نکنید و با توجه به چیزی که میخواهید تمامی خواسته های خود را برآورده کنید. این امکان در این بخش یعنی اینکه شما می توانید از بلاک چین در زمینه اینترنت اشیا کمک کنید. ایده هایی که در این زمینه به صورت کاملا خلاقانه و هوشمندانه ایجاد شده است به شما کمک خواهد کرد که بک پلتفرم مناسب و مطمئن را در این زمینه داشته باشید. این تکنولوژی زمانی ارزش خواهد داشت که بتوانید به کسب و کارهای خود اعتبار و اطمینان ببخشید. اگرچه ایده هایی که در این زمینه وجود دارند کاملا قابل درک هستند اما باز هم شما نمی توانید تمامی آن ها را در اینترنت اشیا داشته باشید. علی رغم استثناهای مختلفی که در این زمینه وجود دارد اما باز هم پیاده سازی آن ها در بلاک چین های مختلف ممکن است که موفقیت آمیز نباشد.

اگرچه نیازی نیست که شما در این بخش اطلاعات بین دو طرف مختلف را به اشتراک بگذارید اما باز هم باید بدانید که اطلاعات داده های بین دو طرف مختلف به اشتراک گذاشته نمی شود. هرگونه اطلاعاتی در این زمینه می تواند بی معنی باشد و به شما در تحلیل داده ها کمک نخواهد کرد.

اینترنت اشیا به شما کمک خواهد کرد که به اتصالات بسیاری از وسایل پیرامون شما کمک کند که به صورت کاملا آنلاین برپا شوند. این بخش در واقع به آنها اجازه می دهد که به طور مناسب و موثر با انسان ها و همچنین سایز نرم افزارهای و وسایل ارتباطی برقرار شوید. این ارتباط همچنین می تواند از اپلیکیشن هایی که در این زمینه وجود دارد استفاده کند تا شما بتوانید از تلفن های هوشمند و تبلت ها هم کنترل کنید.

بلاک چین و اینترنت اشیا

به عبارتی دیگر می توان گفت که اینترنت اشیا امروزه به عنوان یکی از برترین فناوری های جهانی شناخته شده است که به تبع آن ها دستگاه های دیجیتال و کامپیوتری که به تبع آن ها بتوانید از ماشین های محاسبه و همچنین سایر دستگاه ها استفاده کنید. هریک از این بخش ها دارای یک کد مستقل است که شما می توانید از آن ها برای حضور در شبکه استفاده کنید. بدون این کار می توانید به صورت مستقیم نظارت های مختلفی در این قضیه داشته باشید.

امواج رادیویی مختلفی وجود دارند که به صورت بی سیم مورد استفاده هستند و شما می توانید بستر اینترنت اشیا را در آن ها فراهم کنید. همچنین از طریق اینترنت می توانید ارتباط موثر را نیز برقرار کنید. این بستر همچنین شامل استانداردهای مختلف است. برای مثال می توان در این زمینه از یخچال های هوشمند استفاده کرد که به اینترنت اشیا متصل می شوند و شما هم می توانید از موجودی و تاریخ انقضای خوراکی هایی که داخل ان هاست استفاده کنید.

ویژگی های اینترنت اشیا در خانه هوشمند

یکی از مهم ترین بخش هایی که باید در خانه هوشمند از آن ها استفاده کنید اینترنت اشیاست. اینترنت اشیا از جمله مهمترین فناوری های روز است که در این زمینه می توانید از آن استفاده کنید. مفهوم کلی اینترنت اشیا در اتصال به دستگاه های مختلف کمک خواهد کرد. به عبارت دیگر می توان گفت که استفاده از یک سیستم هوشمند در خانه هوشمند هم به شما کمک خواهد کرد که بتوانید ارتباطی موثر در این زمینه برقرار کنید. دقت داشته باشید که اینترنت اشیا همچنین این امکان را به شما کمک خواهد کرد که می توانید اشیا و دستگاه های مورد نظر خود را نیز از راه دور کنترل کنید و زیرساخت های بسیاری را به صورت دلخواه مدیریت و کنترل کنید

اینترنت اشیا

مهم ترین فرصت هایی که اینترنت اشیا در خانه هوشمند به شما خواهد داد این است که بتوانید موارد زیر را کنترل کنید:

  • شما در خانه هوشمند دارید در واقع دنیای فیزیکی و دنیای دیجیتال را با هم کنترل کنید.
  • برای سیستم هایی مانند خودرو، یخچال و همچنین بخش های مختلف دیگر در خانه هوشمند استفاده کنید.

اینترنت اشیا در واقع با انقلاب صنعتی که در این زمینه ایجاد کرده است به شما کمک خواهد کرد که بتوانید آیندگان را نیز در زمینه خانه هوشمند یاری کنید. شما همچنین با روش های تعاملی مختلف در کسب و کارهای مختلف این کار را انجام دهید.

طبق پیش بینی هایی که در این زمینه انجام گرفته است خانه هوشمند تا سال ۲۰۲۰ شامل ۳۴ میلیارد دستگاه خواهد بود که به شما اجازه می دهد در این زمینه فعالیت کنید. در ۵ سال آینده هم می توانید گفت که چیزی در حدود ۶ میلیون تریلیون دلار برای اینترنت اشیا در خانه هوشمند مصرف خواهد شد. دولت هم در این زمینه برای کاهش هزینه ها و بهبود کیفیت زندگی نیز شناسایی خواهد شد. مصرف کنندگانی که از بلاک چین و همچنین اینترنت اشیا در خانه هوشمند استفاده خواهد کرد در واقع به شما کمک می کند که بتوانید کار خود را انجام دهید.

خانه هوشمند چیست؟

خانه هوشمند در واقع با استفاده از بلاکچین مورد استفاده قرار خواهد گرفت و همچنین بخش دیگری که وجود دارد نیز شامل اینترنت اشیاست که مرتبط به همین بخش است. خانه هوشمند مکانی است که افرادی که در آن حضور دارند برای منظورهای مختلف از کارهای خود استفاده می کنند. دستورات صوتی که با توجه به هوش مصنوعی در این زمینه انجام گرفته است به شما اجازه میدهد که کار خود را انجام دهید. برای برخی از افراد دیگر هم اتصال چندین دستگاه های مختلف مانند دوربین، کامپیوتر و همچنین گوشی هوشمند وجود دارد که به شما این کمک را می کند که بتوانید کار خود را انجام دهید.

بلاک چین و خانه هوشمند

در واقع در یک خانه هوشمند از امکانات مختلفی استفاده خواهد شد که با توجه به فناوری هایی که در این زمینه وجود دارد آن را هوشمند خواهد کرد. همچنین به مجموعه امکاناتی که در این زمینه وجود دارد برای افزایش کارایی، بهره وری و همچنین ایجاد یک محیط مناسب برای ساکنان خانه طراحی و اجرا خواهد شد.

هدف از اجرای این پروژه ها در خانه هوشمند این است که تبدیل فضای مجلل را تبدیل به یک ساختمان یا مکانی با مصرف انرژی مختلف ایجاد خواهد شد. مزایای بسیاری در این زمینه وجود دارد که شما میتوانید از آن ها و با خانه هوشمن از آن بهره مند شوید.

مزایای خانه هوشمند و بلاک چین

همانطور که گفته شد بلاک چین به شما کمک خواهد کرد که بتوانید کارهای بسیاری را انجام دهید. صرفه جویی در میزان هزینه و همچنین انرژی هم در این زمینه صرفه جویی خواهد شد. مهم ترین انگیزه ای که در زمینه خانه هوشمند وجود دارد این است که گرمایش خودکار و همچنین تهویه مطبوع در این زمینه وجود داشته باشد. ترموستات هایی که در این بخش مورد استفاده قرار می گیرند نقش مهمی را در تنظیم خودکار دقیق و سریع گرمایش و سرمایش خانه را نیز دارد. شما میتوانید همچنین محصولات مختلفی را با امنیت بیشتر تولید کنید. چراغ هایی که در این زمینه متصل میشوند، دوربین ها و همچنین رنگ های مختلف را می توان در زمینه ایجاد امنیت بیشتر در ساختمان بهتر مورد بررسی قرار داد. در نهایت می توان گفت که در خانه هوشمند، شما میتوانید کنترل دما و روشنایی خانه را نیز کنترل کنید. این کار به شما در بهینه سازی مصرف انرژی کمک خواهد کرد که البته کارهای دیگر هم در این زمینه انجام می گیرد که به شما کمک خواهد کرد که در نهایت یک شهر هوشمند را ایجاد کنید. اینترنت اشیا در خانه هوشمند یکی از مهم ترین بخش هاست که امروزه با استفاده از بلاک چین می توانید آن ها را ایجاد کنید. استفاده از یک خانه هوشمند و شهر هوشمند در نهایت به یک زندگی بهتر و آسان تر کمک خواهد کرد.

در صورت هرگونه سوال و انتقاد یا پیشنهاد با ما تماس بگیرید