تجهیزات خانه هوشمند

یکی  از تجهیزات مهم در سیستم هوشمند ساختمان، ترموستات هوشمند است.  کاربرد ترموستات هوشمند این است که قابل برنامه ریزی و جایگزین ترموستات های قدیمی است. شما به راحتی می توانید ترموستات هوشمند را به شبکه وای فای خانه وصل کنید و سپس، میزان دمای خانه خود را از طریق یک اپلیکیشن در گوشی همراه خود و از راه دور کنترل نمایید. برای راه اندازی ترموستات های هوشمند ، لزوما دسترسی به اینترنت نیاز نیست

  ۱)قابلیت برنامه ریزی

ساعات ورود و خروج خود را در ترموستات هوشمند ثبت کنید تا به طور خودکار دمای خانه را به میزان دلخواه شما برساند. با این قابلیت دیگر وقتی به خانه می آیید لازم نیست صبر کنید تا خانه گرم یا خنک شود؛ ترموستات هوشمند قبل از رسیدنتان این کار را انجام داده است.

۲)یادگیری بر اساس الگوریتم

یکی از جذابترین موارد کاربرد ترموستات هوشمند ، این است که قدرت یادگیری دارند. این ترموستات ها به کمک سنسورهای تعبیه شده در آن ها می توانند یاد بگیرند چه زمانی افراد درخانه حضور دارند و چه زمانی سیستم گرمایشی یا سرمایشی باید روشن باشد. آن ها همچنین دمای مطلوب شما را یاد می گیرند و می دانند که ساعت ۱۲ ظهر یک روز تابستانی، خانه تا چه اندازه باید خنک باشد.

این رفتار خودکار ترموستات هوشمند باعث صرفه جویی در زمان و کاهش هزینه های مصرف انرژی می شود.

۳)کنترل از راه دور با تلفن همراه

ترموستات هوشمند یک اپلیکیشن مخصوص به خود دارد که در گوشی همراه شما نصب می شود. شما به کمک این اپ (app) و اینترنت می توانید از هر جای دنیا ترموستات خود را چک کنید، دما را در صورت نیاز تغییر دهید و از همان جایی که هستید ترموستات را برنامه ریزی و زمانبندی نمایید. زمانی که در محل کار یا در مسافرت هستید، این قابلیت بسیار کارآمد است.

۴)سنسورهای حرکتی

ترموستات هوشمند مجهز به سنسورهای حرکتی است که فعالیت افراد و حضور آنها در محیط را تشخیص می دهند. این قابلیت به ترموستات هوشمند امکان آن را می دهد تا سیستم سرمایشی یا گرمایشی را در زمانی که در منزل حضور دارید روشن، و زمان خروجتان آن را خاموش کند.

۵)پس انداز پول و کاهش مبلغ قبوض

ترموستات هوشمند یک دستگاه دقیق و حاوی اطلاعات مفید است. قابلیت برنامه ریزی، یادگیری رفتار و عادت های ساکنین، کنترل از راه دور و تشخیص حضور افراد همگی برای صرفه جویی در مصرف انرژی هستند و زمانی که صرفه جویی صورت بگیرد، هزینه کمتری برای قبوض پرداخت خواهید کرد.

۶)بررسی میزان مصرف

ترموستات هوشمند می تواند گزارشی از میزان مصرف انرژی تهیه کند. به علاوه، نشان می دهد که میزان مصرف انرژی در خانه شما به چه اندازه تغییر کرده است. این گزارش ها معمولا همراه با نکاتی درمورد چگونگی تنظیم دما و صرفه جویی هستند.

۷)سازگاری با سایر تجهیزات هوشمند

وسایل در خانه هوشمند می توانند یک اکوسیستم تشکیل دهند. یعنی وسایل هوشمند می توانند اطلاعات را از محیط دریافت و از طریق اینترنت اشیاء با یکدیگر تبادل کنند. ترموستات هوشمند هم مستثنی نیست و مثلا می تواند با سیستم روشنایی هوشمند هماهنگ شود تا به محض ورود شما، سیستم گرمایشی / سرمایشی و لامپ ها به طور همزمان روشن شوند.

ترموستات های هوشمند یکی از جدیدترین محصولات هوشمند هستند. اگرچه قیمت ترموستات هوشمند چندان ارزان نیست اما چند برابر مبلغی که برای خرید آن می پردازید، از طریق صرفه جویی و استفاده درست از انرژی به جیب شما بازمی گردد. مقدار صرفه جویی در هزینه ها بستگی به روش استفاده از ترموستات هوشمند دارد. از تمامی کاربرد ترموستات هوشمند بهره ببرید تا مزایای آن را بیشتر مشاهده کنید.

اسمارت هوم هاب ها دستگاه‌هایی هستند که دارای یک میکروفن و اسپیکر میباشند و میتوانند با اجزای هوشمند مختلف موجود در خانه‌ی شما و همچنین با اینترنت ارتباط برقرار کنند و خواسته‌های شما را به اجرا بگذارند.
و انواع مختلفی دارد.

wink hub 2

ویژگی منحصر به فرد آن امکان ارتباط با تعداد زیادی از تجهیزات خانه هوشمند می‌باشد. میتوانید آن را به لامپ‌های هوشمند، ترموستات‌های هوشمند و سایر وسایل و تجهیزات هوشمند خانه‌ی خود متصل کنید. یک اپلیکیشن موبایل برای این هاب طراحی شده است که میتوانید آن را نصب کنید و از طریق این اپلیکیشن که به لیست دستگاه‌های متصل به هاب دسترسی داشته باشید و آنها را خاموش و روشن کنید.

Samsung SmartThings

البته این هاب  قابلیت اتصال به تعداد بالایی از انواع محصولات خانه هوشمند را دارد. کار کردن با این هاب حس قوی مدیریت همه چیز را در خانه به شما می‌دهد. برای کار کردن با این اسمارت هوم هاب نیز کافی است اپلیکیشن موبایل مربوط به آن را دانلود و نصب کنید و سپس دستگاه‌های مورد نظر خود را به هاب متصل کنید و سپس از طریق تلفن همراه می‌توانید آن‌ها را کنترل کنید.

Amazon Echo

این دستگاه با سیستم صوتی هوش مصنوعی معروف خود به نام الکسا، میتواند با صدایی جذاب و بسیار طبیعی، با شما صحبت و مکالمه کند! علاوه بر این اسپیکرهای بسیار با کیفیت و قوی به کار رفته در این دستگاه به شما کمک می‌کند موسیقی دلخواهتان را با بالا ترین کیفیت و فقط با دادن دستور به الکسا پخش کنید. بیشترین لذت مکالمه با یک هوش مصنوعی را از این دستگاه خواهید برد! وقتی بگویید “هی الکسا” بلافاصله دستگاه بیدار میشود و گوش به زنگ شما می‌شود که چه دستوری میخواهید به آن بدهید. کافی است بگویید مثلا گرسنه هستید تا الکسا بلافاصله شروع به شیرین زبانی کند و به شما انواع پیشنهادات برای سیر شدن و غذا خوردن را بدهد. در هر زمینه‌ای میتوانید دقایق زیادی با الکسا به صحبت کردن بپردازید و از ویژگی‌های هوشمند آن لذت ببرید. علاوه بر این، این دستگاه میتواند همانند سایر اسمارت هوم هاب‌ها، به انواع وسایل و تجهیزات خانه‌ی شما متصل شود و آنها را به میل شما و با دستور شما کنترل کند. این دستگاه دارای چندین میکرفون حساس و دقیق است تا صدای شما و کلمات و جملاتتان را بتواند راحت و درست بشنود و سپس پردازش و تحلیل کند. و جالب است بدانید اگر در اتاق دیگری باشید و بین شما و الکسا یک دیوار باشد، باز هم میتواند متوجه دستور شما شود.

Google Home

.دستیار صوتی شما در گوگل هوم با صدایی طبیعی و دوستانه با شما صحبت می‌کند و سوالات شما را پاسخ می‌دهد. هر جا نیاز داشته باشید کاری را برایتان در منزل انجام دهد حاضر و گوش به زنگ است و اسپیکرهای آن نیز اگرچه به خوبی آمازون اکو نیست اما کیفیت مناسبی دارد. نکته‌ی جالب در مورد گوگل هوم این است که میتواند صدای افراد مختلف در خانه را تشخیص دهد و نسبت به هریک از اعضای خانه جداگانه شناخت پیدا کند.

در صورت هرگونه سوال و انتقاد یا پیشنهاد با ما تماس بگیرید.