ترموستات هوشمند

ترموستات در خانه هوشمند

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که ترموستات هوشمند چیست؟ از مهم ترین بخش هایی که باید با آن ها آشنا باشید در دنیای امروزه اینترنت اشیا را میتوان نام برد. اینترنت اشیا نه تنها برای بخش های مختلف خانه مورد استفاده هستند، بلکه شما میتوانید آن ها را برای تنظیم دما نیز به کار ببرید.

اما این کار توسط ترموستات هوشمند انجام می شود که در این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم.

ترموستات

ترموستات هوشمند چیست؟

ترموستات، وظیفه کنترل دمای اتاق شما را بر‌عهده دارد. از طریق ترموستات هوشمند Aves، شما قادر خواهید بود کنترل دور فن و میزان عبور آب گرم و سرد مربوط به فن کوئل و یا سیستم گرمایش از کف را به صورت دستی یا اتوماتیک کنترل کنید. علاوه بر این شما قادر خواهید بود از طریق سنسور حرکتی، سیستم سرمایش و گرمایش اتاق خود را در حالت حضور یا عدم حضور به صورت هوشمند کنترل نمایید.

ترموستات هوشمند با قابلیت اتصال به موبایل

یکی از مهم ترین ویژگی های ترموستات هوشمند این است که شما میتوانید آن را به گوشی موبایل خود متصل کنید. در واقع شاید این کار در نظر شما ضروری نباشد اما زمانی را تصور کنید که میخواهید دمای خانه را برای بازگشت خود تنظیم کنید. خواهید دید که میتوانید روی این بخش به اتفاق نظر برسید و می توانید خودتان از راه دور دما را کنترل کنید.

ترموستات هوشمند این قابلیت را دارد که از طریق اینترنت به تلفن همراه شما متصل شود. با این کار، شما قادر خواهید بود که هر زمانی که میخواهید دمای خانه خود را کنترل کنید و همچنین دستگاه هایی که مربوط به سرمایش و گرمایش هستند را نیز خاموش و روشن کنید.

اگر تصور می کنید که این قابلیت برای شما اهمیتی ندارد، زمانی را تصور کنید که خانه نیستید. در این حال ممکن است که بخواهید دما را برای سالمندان، کودکان و یا حیوانات خانگی خود تنظیم کنید. اگر شما نتوانید این کار را انجام دهید به طور حتم آن ها را با مشکل روبرو خواهید کرد. اگر در زندگی خود به دنبال آسایش و راحتی هستید استفاده از ترموستات هوشمند را فراموش نکنید.

کنترل مصرف انرژی با ترموستات هوشمند

یکی از مهم ترین بخش های استفاده از ترموستات هوشمند این است که شما میتوانید مصرف انرژی را کنترل کنید. دقت داشته باشید که این ترموستات میتواند از طریق تلفن همراه گزارش هایی را ارائه دهد که حتی به صورت نموداری به شما کمک خواهند کرد که میزان مصرف انرژی و همچنین کاربرد آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

شما در واقع با این اطلاعات میتوانید کارکرد انرژی و ترموستات را بررسی کنید. ممکن است که زمان هایی که پیک مصرف انرژی است را شناسایی کنید ودر نهایت قادر خواهید بود که میزان هدررفت انرژی را در خانه خود بررسی کنید و برای کاهش آن ها راه حل هایی را پیدا کنید. ترموستات هوشمند در واقع مصرف انرژی را تا حدود ۲۵ درصد برای شما کاهش خواهد داد.

برای سیستم، سناریو تعریف کنید

این ترموستات قادر به کنترل وضعیت دمای اتاق است. به واسطه پروتکل ارتباطی بی‌سیم شما می توانید از طریق نرم‌افزار خانه هوشمند دمای اتاق را تغییر‌دهید. شما به‌راحتی می توانید از این ترموستات هوشمند در سناریوهای مختلفی مانند حضور، عدم حضور، خواب و … استفاده کنید.

حتی زمانی که منزل نیستید !!

شما می‌توانید از طریق نرم‌افزار خانه ‌هوشمند، به‌طور مستقل دمای هر نقطه از خانه‌خود را کنترل و تنظیم کنید. نرم‌افزار این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا از خارج‌خانه نیز بتوانید دمای محیط را به سطح دلخواه برسانید. این نکته را فراموش نکنیم که تمامی ویژگی‌هایی که از طریق نرم‌افزار قابل کنترل هستند را شما می‌توانید به‌صورت فیزیکی از طریق ترموستات هوشمند انجام‌دهید.

قابلیت های ترموستات هوشمند
 • کنترل هوشمند دمای منزل در حالت سرمایش و گرمایش
 • قابلیت تعریف کنترل دستی یا خودکار
 • قابلیت تعریف دمای مورد انتظار در حالت کنترل اتوماتیک
 • تنظیم دور فن در سه حالت کند و متوسط و تند
 • قابلیت تعریف زمان بندی و مدیریت سیستم سرمایش و گرمایش
 • قابلیت ارسال فرمان قطع و وصل شیر برقی ورودی آب گرم یا سرد
 • قابلیت اتصال آسان به شبکه بی­‌سیم داخلی
 • نصب سریع ،آسان و کم هزینه
  امکانات و مزایا :
  • دارای یک صفحه لمسی برای تغییر دمای دلخواه
  • امکان ترکیب ترموستات با سیستم­ های‌حریق جهت جلوگیری از ازدیاد آتش و ترکیب با سنسور حرکتی و درب‌وپنجره جهت کاهش مصرف انرژی
  • اعلام وضعیت عملکرد ترموستات در هنگام خرابی

برای ارتباط با ما کلیک کنید .

اخرین نوشته ها

خانه هوشمند
مزایای خانه هوشمند
سیستم هوشمند سرمایش و گرمایش

در صورت هرگونه سوال و انتقاد یا پیشنهاد با تماس بگیرید.