دوربین مداربسته

امروزه استفاده از دوربین مداربسته در هوشمندسازی خانه یکی از مهم ترین بخش هاست. همان طور که میدانید به دلیل تغییراتی که در سال های اخیر و با پیشرفت تکنولوژی ایجاد شده است اکثر افراد به دنبال راه حلی هستند که بتوانند خانه خود را هوشمندسازی کنند و در نتیجه آسان تر زندگی کنند. یکی از این تغییرات استفاده از دوربین مداربسته است.

دوربین مداربسته دام یکی از بهترین دوربین های مدار بسته ای به شمار می رود که در فضاهای بسته آن را به کار می گیرند. از آنجایی که این دوربین ها در مقابل شرایط آب و هوایی چندان مقاوم نیستند نباید آنها را در هوای آزاد نصب کنید. دوربین مداربسته مزایا و ویژگی های بسیاری دارد و به همین دلیل افراد بسیاری این دوربین ها را در فضاهای بسته نصب می نمایند. زمانی که می خواهید این دوربین ها را نصب نمایید باید با کاربردهای آن آشنایی کافی داشته باشید.

بسیاری از افراد با کاربردهای دوربین مداربسته آشنایی زیادی ندارند و به همین دلیل به خوبی نمی توانند با آن کار کنند و از ویژگی های آن بهره مند شوند. به همین دلیل در ادامه برخی از مهمترین کاربردهای دوربین مداربسته را برای شما بیان می کنیم.

در این حالت کلیه پورت های دستگاه ضبط  از طریق مودم به روی اینترنت ارسال می شوند 

از فواید و مزایای هوشمندسازی دوربینهای مداربسته می توان به کاهش ضرر و زیان شرکت ها و موسسات، قابلیت کنترل و مدیریت حیطه مورد نظر، افزایش بهبود مسیرهای پر رفت و آمد، شناسایی و کنترل عوامل به وجود آورنده تحقق مشکل، قابلیت ردیابی سارقان، ایجاد حس اعتماد و همینطور تحقق احساس امنیت را اشاره کردهوشمندسازی دوربینهای مداربسته در کاهش ضرر و زیان شرکت ها، کنترل و مدیریت حیطه مورد نظر، بهبود ترافیک، شناسایی و کنترل عوامل به وجود آورنده مشکل، قابلیت ردیابی سارقان، ایجاد حس اعتماد و همینطور تحقق احساس امنیت .

دوربین های مداربسته قابلیت اتصال به سیستم های اندروید، IOS و سیستم عامل کامپیوتر را نیز دارا می باشند

برخی مدل های دوربین مدار بسته هوشمند ، دارای قابلیت های انتقال صدای دو طرفه هستند. این یعنی این که شما می توانید از طریق این دوربین ها، به صدای محل نصب دوربین گوش دهید و یا این که با شخصی در محل نصب دوربین صحبت کنید. زمانی که این نوع دوربین ها به اینترنت متصل شوند، شما می توانید تصاویر را از راه دور و از هر کجای دنیا از طریق تلفن همراه خود تماشا کنید.

دو نوع سیستم برای دوربین های مداربسته وجود دارد، آنالوگ و دیجیتال .

مزایای دوربین‌های دیجیتال نسبت به دوربین‌های مدار بسته آنالوگ:

 • استفاده از بستر های شبکه برای انتقال تصاویر
 • امکان استفاده از تکنولوژی های پردازش تصویر
 • رزولوشن تصویر بالاتر
 • استفاده از سوئیچ ها و استفاده از تنها یک کابل برای ارسال تصاویر چندین دوربین به صورت همزمان
 • امکان به روزرسانی و ایجاد تغییرات راحت تر در سیستم تحت شبکه
 • امکان تغذیه POE دوربین ها در سیستم های تحت شبکه و کاهش حجم کابل‌کشی

دوربین های  wifi به دو دسته تقسیم می شوند :

الف – دوربین مداربسته بدون دستگاه مرکزی : این دوربین ها از طریق تکنولوژی wifi به یک اکسس پوینت wireless متصل می شوند و تصاویر را در شبکه پخش می کنند . منبع ذخیره سازی تصاویر در این دوربین ها کارت حافظه ای می باشد که در این دوربین ها قرار می گیرد.

ب – دوربین مداربسته با دستگاه مرکزی : این دوربین ها به صورت بیسیم به یک دستگاه مرکزی بیسیم متصل می شوند و منبع ذخیره سازی آن ها هارد دیسکی می باشد که درون دستگاه مرکزی بیسیم تغذیه می شود.

معایب دوربین مداربسته :

همانطوری که مزایای و کاربردهای دوربین مداربسته را معرفی کردیم و شما با آنها آشنایی پیدا کردید باید نسبت به معایب این دوربین ها هم اطلاعات کافی داشته باشید. برای اینکه اطلاعات شما در مورد معایب این دوربین ها بیشتر شود در ادامه برخی از آنها را بیان می کنیم.

 1. بازدارندگی این دوربین ها بسیار کم می باشد.
 2. اگر این دوربین ها را در سقف های بسیار بلند نصب کنید، امکان دارد که زاویه خوبی را به شما نشان دهد، بنابراین اگر می خواهید زاویه دید این دوربین ها مناسب باشد باید آنها را در سقف های کوتاه تری نصب نمایید.
 3. این دوربین ها در برابر رطوبت و گرد و غبار مقاومت زیادی ندارند، به همین دلیل آنها را در مکان و محیط های باز نصب نمی کنند. بیشترین استفاده ای که از این دوربین ها می شود در فضاهای بسته می باشد، مقاومت این دوربین ها در فضاهای بسته بسیار زیاد می باشد.

معایب دوربین مداربسته نسبت به مزایا آن بسیار کمتر می باشد، اگر شما برخی از نکات را در مورد نصب این دوربین ها رعایت کنید، باید بدانید که آنها برای فضاهای بسته بهترین انتخابی می باشند که شما می توانید داشته باشید.

ویژگی های دوربین مداربسته:

 • می توانید به دوربین مدار بسته هوشمند خود پیام ارسال کنید و ورود و خروج افراد را به آن ها گوشزد کنید. دوربین های مدار بسته هوشمند می توانند تصاویر را هم زمان برای چند نفر ارسال کنند و این یعنی نظارت چند نفر بر یک کار.
 • دوربین مدار بسته هوشمند می توان به مبحث حضور کودک در خانه اشاره کرد به عنوان مثال کودک شما در طول روز ممکن است در معرض بسیاری از خطراتی نظیر برق گرفتگی و یا سوختگی باشد دوربین مدار بسته هوشمند در صورت احساس کمترین خطر به شما گزارش خواهد داد.
 • شما می توانید از طریق سیستم هوشمند دوربین مدار بسته خود در کنار همسر یا کودک خود حضور داشته باشید ارتباط تصویری از طریق سیستم iot و دوربین مداربسته هوشمند به شما اجازه خواهد داد تا لحظات زیبای زندگی خود را به بهترین نحو به تصویر بکشید.
 • دوربین مدار بسته می توان به قابلیت تطابق و همخوانی تصویر واقعی و ضبط شده اشاره کرد.
 • امکان استفاده از شبکه محلی و در نتیجه کاهش هزینه های کابل کشیچگونگی کارکرد دوربین مداربسته در شب و روز :زمانی که شما می خواهید دوربینی را انتخاب کنید باید بدانید که آن دوربین چه دیدی را در شب و روز دارد. برخی از اصطلاحاتی که فروشندگان به کار می برند مانند فیلتر شب و روز و یا دوربین مادون قرمز، امکان دارد برای شما گیج کننده باشد. به همین دلیل شما باید بدانید دوربین مداربسته دارای نوعی قابلیت می باشد که روز و شب را به خوبی نشان می دهد. این نوع از دوربین ها به صورت ۲۴ ساعته کار می کنند و تصاویری را که در روز ارائه می دهند روشن و تصاویر شب را سیاه و سفید نشان می دهند.دوربین مداربسته از جمله دوربین های امنیتی می باشد و به همین دلیل اگر کم نور باشد گیج کننده می شود. به همین دلیل اگر شما بخواهید این نوع از دوربین ها را برای ساختمان خود انتخاب کنید، دو نوع انتخاب خواهید داشت. یکی از آنها دوربین ها مداربسته ای می باشد که قابلیت نشان دادن تصاویر در روز و شب را دارد و به صورت خودکار تصاویر تاریک را به حالت رنگی در می آورد. یکی دیگر از آنها دوربین مادون قرمز می باشد، این دوربین ها برای دید در شب عالی هستند. زمانی که هیچ روشنایی در فضا وجود نداشته باشد، این دوربین ها به خوبی می توانند تصاویر را نشان دهند.طیف نوری که دوربین های مادون قرمز دارند قابل مشاهده نمی باشد ولی توسط دوربین دیده می شود. بنابراین باید بدانید که اگر می خواهید از دوربین مداربسته برای کنترل فضاهای بسته خود استفاده کنید، باید دقت داشته باشید که فضای ساختمان شما تا چه حدی تاریک می باشد، اگر فضا بیش از حد تاریک می شود بهتر است از دوربین های مادون قرمز استفاده کنید. ولی باید دقت داشته باشید که اگر می خواهید از این دوربین ها استفاده کنید بهتر است در ساختمان از سیستم های خنک کننده ای هم استفاده کنید، چرا که گرمایی که این نوع از دوربین ها تولید می کنند تقریبا زیاد می باشد.کاربردهای ویژه دوربین مداربسته :دوربین مداربسته یکی از بهترین دوربین های مدار بسته به شمار می ورد و به همین دلیل بسیاری از افراد از آن استفاده می کند، البته باید دقت داشته باشید که این دوربین به دلیل کاربردهای ویژه و مزیت های فراوانی که دارد در محیط های بسته و فضاهای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. برای اینکه با مزایا و کاربردهای این دوربین ها آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه برخی از مزایای و کاربردهای آن را بیان می کنیم.
  1. دوربین مداربسته دام لنز پنهان دارد.

  همانطوری که بیان کردیم لنز دوربین مداربسته دقیقا در زیر محفظه گنبدی شکل آن قرار گرفته است و به همین دلیل افراد نمی توانند مشاهده کنند که لنز دوربین دقیقا به کجا زوم شده است. بنابراین باید بدانید افرادی که در دامنه دید این دوربین قرار دارند نمی توانند تشخیص دهند که لنز دوربین روز آنها قرار گرفته است. لنز دوربین به هیچ عنوان مشخص نمی باشد چرا که محفظه گنبدی شکل اجازه نمی دهد شما لنز دوربین را مشاهده کنید.

  دوربین مداربسته به دلیل همین کاربرد ویژه ای که دارد در بسیاری از مکان هایی که می خواهید کارمندان خود را کنترل کنید و یا در مکان هایی که می خواهید افراد سودجو را تشخیص دهید مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین اگر در نظر دارید که در محیطی کوچک و یا بزرگ که در فضای بسته قرار گرفته است، دوربین مداربسته ویژه ای را نصب کنید، بهترین انتخابی که می توانید داشته باشید دوربین مداربسته است.

  1. دوربین مداربسته دام به شما امکان دید در شب را خواهد داد.

  یکی دیگر از مزیت ها و کاربردهای ویژه ای که دوربین مداربسته دارد این است که دید در شب آن عالی می باشد. به همین دلیل است که بسیاری از افرادی که می خواهند به خوبی فضا تاریک شب را مشاهده کنند از این دوربین در فضای داخلی خود استفاده می کنند. راهروهای یک ساختمان همیشه تاریک می باشد، شما می توانید این دوربین ها را در راهرو ها هم نصب کنید تا به خوبی بتوانید رفت و آمد افراد را تشخیص دهید.

  از آنجایی که درون لنز دوربین مداربسته چراغ مادون قرمز وجود دارد به خوبی می تواند دید در شب را فراهم کند. بسیاری از افراد بر این گمان هستند که امکان دارد دید در شب این دوربین کیفیت بالایی نداشته باشد و به خوبی تصاویر را نشان دهد، ولی باید بدانید این دوربین ها بسیار با کیفیت هستند و به خوبی تصاویر را در شب نشان می دهند. بر این اساس اگر به دنبال دوربین مدار بسته ای هستید که به خوبی تصاویر را در شب نشان دهد، بهترین انتخابی که می توانید داشته باشید این دوربین است.

  1. دوربین مداربسته دام ضدضربه است.

  یکی دیگر از ویژگی های دوربین مداربسته این است که ضد ضربه می باشد. بنابراین اگر می خواهید در فضاهای داخلی خود که امکان دارد دوربین ضربه ببیند، می توانید از این دوربین استفاده کنید. از آنجایی که این دوربین ها ضد ضربه هستند در هنگام ضربه زدن به دوربین، تصادف و … آسیب نمی بینند. به همین دلیل است که این دوربین ها را در پارکینگ ها و محوطه هایی که رفت و آمد بسیاری در آنها وجود دارد نصب می کنند.

  بر اساس ضربه هایی که به دوربین مداربسته وارد کرده اند و به آن آسیبی نرسیده است، به این نتیجه رسیده اند که بهترین دوربین ضد ضربه برای فضاهای داخلی این دوربین می باشد. دوربین های دام مزینت ها و ویژگی ها متفاوتی دارد که این ویژگی آن موجب شده است طرفداران بسیاری را مجذوب خود کند. در بیشتر ساختمان هایی که رفت و آمد زیادی در آنها وجود دارد شما می توانید این دوربین ها را مشاهده کنید.

دوربین دام IPC-T120-D هایلوک:

برخی از مهمترین ویژگی های دوربین دام هایلوک شامل موارد زیر هستند:

 • استفاده از سنسور CMOS جهت تصویر برداری با وضوح بالا در هر شرایط نوری
 • لنز ۲٫۸ میلیمتر و زاویه دید وسیع
 • برد ال ای دید در شب ۱۰ متری
 • امکان حذف نویز در شب بصورت سه بعدی ۳D-DNR
 • پشتیبانی از فرمت فشرده سازی هوشمند ۲۶۴+
 • قابلیت BLC
 • عملکرد مطلوب در دمای منفی ۱۰ تا مثبت ۴۰ درجه سانتیگراد
 • گستره رطوبت حداکثری ۹۵%
 • بدنه پلاستیکی

این دوربین دام با حداقل مشخصات فنی سعی در پوشش نیاز های ایمنی کاربرانی دارد که با بودجه محدود سعی در طراحی یک
سیستم مدار بسته مناسب دارند.

 • دوربین دام KI-372FH کی دی تی

برخی از مهمترین ویژگی های دوربین دام KDT بصورت زیر می باشد:

 • استفاده از سنسور تصویر سونی
 • لنز۳٫۶ میلیمتر ثابت
 • برد ال ای دی ۱۰الی ۱۵ متری ( !!! )
 • پشتیبانی از فرمت فشرده سازی ۲۶۴+ ،  H.265 و H.265+ 
 • عملکرد در گستره دمایی منفی ۳۰ تا مثبت ۶۰ درجه 
 • گستره رطوبتی حداکثری ۹۰%
 • همچنین این دوربین با توجه به قابلیت هایی مانند وضوح تصویر و برد دید در شب دارای قابلیت آنالیز تصویر است

دوربین THC-T140-M هایلوک :

 • توان تصویر برداری بصورت HDTVI ، AHD ، HDCVI و CVBS را و با وضوح
  چهار مگا پیکسل را دارد .
 • دوربین تورت  هایلوک با سه نوع لنز مختلف ۲٫۸ م م ، ۳٫۶ م م و ۶ م م عرضه
  می شود و جهت تصویر برداری در شب مجهز به LED دید در شب ۲۰ متری از نوع EXIR می باشد .
 • پشتیبانیاز استاندارد IP66 باعث شده تا بتوان در هر شرایط آب و هوایی از این دوربین استفاده نمود .
 • فیلتر حذف نور مادون قرمز تعبیه شده بر روی دوربین ( ICR ) عملکرد دوربین در طول شب و روز را بهبود
  می دهد و تصاویر دوربین در شب دارای جزئیات بیشتری نسبت به سایر دوربین ها است .

 • میدان دید دوربینTHC-T140-M برای لنز ۲٫۸ م م حدود ۱۰۰ درجه ، برای لنز ۳٫۶ م م حدود ۸۸ درجه و برای لنز ۶ م م حدود ۵۷درجه می باشد .

 • عملکرد دید در شب هوشمند ( Smart IR ) تعبیه شده بر روی دوربین باعث می شود که در
  طول شب مناسب ترین شدت نور دید در شب به صحنه تابیده شود.

در صورت هرگونه سوال و انتقاد یا پیشنهاد با ما تماس بگیرید.