یک روز را در یک خانه هوشمند تصور کنید

یک زندگی رویایی در قرن ۲۱ به راحتی امکان پذیر شده است. وقتی صحبت از خانه هوشمند می شود می توانید کنترل کردن تمامی وسایل برقی خود را در ذهن متصور شوید و به آسانی توسط موبایل خود دستور اجرای فرمان های خود را صادر نمایید.  سناریو خانه هوشمند رویای داشتن یک خانه هوشمند را برای شما محقق می سازد و راحتی و آسایش را به شما هدیه می دهد. در خانه هوشمند تمامی وسایل شما از طریق اینترنت با یکدیگر در ارتباط هستند و توسط یک دستگاه مرکزی کنترل می گردند. کنترل روشنایی، پرده برقی، دوربین، سیستم سرمایش گرمایش، قفل ها و … همگی توسط خانه هوشمند و به راحتی از داخل خانه و یا از راه دور امکان پذیر می باشد.
می توانید برای قسمت های مختلف خانه، سناریوهای از پیش تعیین شده ای تعریف نمایید و در زمانی که در خانه حضور ندارید نیز بر قسمت های مختلف خانه نظارت داشته باشید و سناریوهای دلخواه را اجرا نمایید. با هوشمند کردن خانه خود، تکنولوژی را به خانه دعوت کنید و از امکانات آن لذت ببرید.

خانه هوشمند

سناریو خانه هوشمند

۷:۰۰ صبح

با آرامش از خواب بیدار شوید 

  • صبح هنگام بیدار شدن بدون اینکه فرمانی(توسط پنل یا تلفن همراه یا تبلت …) صادر کرده باشم. فقط با فرا رسیدن صبح و ساعتی که از پیش تنظیم شده پرده های اتاق خوابم کنار می‌رود تا اتاقم از نور اول صبح سرشار شود.
  • موسیقی مورد علاقه‌ام از اسپیکرهای اتاق پخش می‌شود تا با آرامش از خواب بیدار شوم
  • قبل از بیدار شدن خانه آماده است. مثلا در زمستان که شب کمی سردتر می‌شودنیم ساعت قبل از بیداری خانه به دمای مطلوب می‌رسدتا موقع بیرون رفتن از رختخواب احساس سرما نکنم
  • زمانی که به آشپرخانه می‌روم، چای‌ساز و یا قهوه‌ساز نوشیدنی‌ام را آماده کرده است.
سناریو صبحانه
سناریو صبحانه خانه هوشمند

۸:۰۰ هنگام خروج از منزل

بدون استرس از خانه خارج شوید

  • هنگام صبح که برای رفتن به محل کار و رساندن فرزندانم به مدرسه از خانه خارج می‌شوم،دمای هوا و ترافیک را روی تاچ پنل خانه هوشمند چک می‌کنم و سناریوی خروج را اجرا می‌کنم. سیبستم خانه هوشمند با این فرمان تمامی ایمنی و امنیتی را فعال می‌کند و چراغ و وسایل غیرضروری را خاموش می‌کند.
سناریو خروج از منزل

۱۱:۰۰ هنگام کار

کسی پشت در نمی‌ماند

  • ‌زمانی که در جلسه کاری نشسته‌ام و روی گوشی موبایلم هشدار زنگ درب را دریافت می‌کنم.بدون نگرانی از روی گوشی یا لپ‌تاپم دوربین متصل به سیستم خانه هوشمند را چک می‌کنم و از راه دور درب را برای مادرم باز می‌کنم.
سناریو کنترل از بیرون خانه
سناریو بازگشت به خانه

۱۶:۰۰ برگشت به خانه

فرزندان در امنیت و آسایش به منزل می‌رسند

  • هنگامی که همسرم به همراه فرزندانم به خانه باز می‌گردند، قبل از رسیدن به خانه از طریق گوشی موبایل آیکن ورود به منزل را لمس می‌کنم و خانه هوشمند همه جیز را برای رسیدن آن‌ها به خانه آماده می‌کند،دزدگیر راغیرفعال می‌کند. درب پارکینگ را باز می‌کند،پرده‌ها را کنار میزند. چراغ‌ راهروی ورودی را روشن و سیستم گرمایش/سرمایش را برای دما تنظیم می‌کند.
سناریو بازگشت به خانه

۲۰:۰۰ شام

آسایش هنگام شام 

  • بعد از یک روز سخت کاری، هیچ چیز بهتر از آسایش و آرامش هنگام صرف شام کنار خانواده‌ام نیست. زمان صرف شام با اجرای سناریوی شام از روی تاچ پنل داخل آشپزخانه، همه چیز برای صرف شام آماده می‌شود. از نور محیط تا دمای مطلوب و پرده ها
سناریو شام

۲۱:۰۰ هنگام تماشای تلویریون

لذت بردن از زمان استراحت 

  • زمانی که فرزندانم خوابیده اند، و ظرف های شام شسته شده است. زمان برای استراحت و تماشای فیلم فرارسیده است. قبل از پخش فیلم ،سیستم خانه هوشمند با کم کردن نور محیط، بستن پرده های برقی و تغییر رنگ نور،فضا را درست مانند یک سالن سینما برای تماشای فیلم آماده می‌کند.
سناریو سینما خانگی

۲۲:۰۰ هنگام خواب

زمان خواب 

  • با استفاده از کلید تاچ کنار تخت خواب و اجرای سناریوی خواب، سیستم خانه هوشمند تمام مسائل امنیتی را کنترل و دمای ترموستات را برای یک خواب راحت تنظیم می‌کند و چراغ های اضافی را خاموش می‌کند.
سناریو شب بخیر
خانه هوشمند
مزایای خانه هوشمند
سیستم هوشمند سرمایش و گرمایش