مزایای خانه هوشمند

امروزه همه جا صحبت از خانه هوشمند است. خانه هایی که تا شما وارد آن میشوید چراغ به صورت خودکار روشن می شود. دمای خانه برای ورود شما تنظیم شده است و در نهایت هم می توانید سختی یک روز کاری  را با غذایی که گرم شده است از تن برانید. در بسیاری از املاک هایی که امروزه برای خرید خانه به آنها مراجعه می کنید، خانه هوشمند یکی از انتخاب های شما خواهد بود که در بسیاری از شهرها می توانید آن ها را اجاره و یا خریداری کنید و از هوش مصنوعی خانه خود بهره مند شوید. در این بخش با ما همراه شوید تا شما را با مزایای خانه هوشمند آشنا کنیم.

چرا خانه هوشمند؟

داشتن یک خانه هوشمند بدین معناست که شما میتوانید کارهایی را که نیاز به زحمت زیاد دارند و بعضا انجام دادن آن ها وقت زیادی خواهد برد را در کمترین مدت زمان و با کمترین زحمتی که باید انجام دهید. این ساختمان ها حتی در زمان غیبت شما هم می توانند مانند زمانی که شما در خانه حضور دارید، بخش ها و شرایط مختلف را کنترل کنند که از جمله آنها می توان به روشنایی، دما و رطوبت، هوای اتاق ها، وضعیت قفل های درب های مختلف، ورود و خروج افراد، امنیت خانه و دیگر بخش ها را نام برد. شما همچنین می توانید حتی در صورت عدم حضور خود در خانه این موارد را چک کنید و از هر نقطه ساختمان به آسانی هر اطلاعاتی را که میخواهید کسب کنید.

مزایای هوشمند سازی خانه

زمانی که شما خانه خود را هوشمند می کنید می توانید از مزایای بیشماری بهره مند شوید. از جمله این مزایا میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

رفاه و آسایش در خانه هوشمند

شاید اولین نکته ای که باید در مورد خانه هوشمند بدانید این است که در این خانه ها رفاه و آسایش تا حد بسیار زیادی برای شما برآورده خواهد شد. شما میتوانید با استفاده از خانه هوشمند بسیاری از کارهای خود را به آسانی انجام دهید. دیگر نیازی نیست که کارهای بسیاری را با زحمت بسیار و سپری کردن زمان بسیار انجام دهید. در نهایت می توانید این کارها را در کوتاه ترین مدت زمان و با بازدهی بیشتر به صورت کاملا هوشمند انجام دهید. از جمله این بخش ها می توان به کنترل بخش های مختلف اشاره کرد. ممکن است که شما پیش از رسیدن به خانه توقع یک غذای گرم را داشته باشید. در این حال ممکن است که اگر خانه شما هوشمند نباشد، شما زمان زیادی را با خستگی های کار پای گاز صرف کنید اما زمانی که از خانه هوشمند کمک می گیرید، تنها با چندین کلیک می توانید به آسانی غذا را گرم کنید و زمانی که به خانه می رسید از عطر خانه ای که با غذای گرم پر شده است لذت ببرید و به همین دلیل هم می گوییم رفاه و آسایش شما با خانه هوشمند افزایش پیدا می کنید.

مزایای خانه هوشمند

کاربری آسان در خانه هوشمند

شاید تصور کنید که زندگی کردن در خانه هوشمند سخت است. شاید شما هم جز آن دسته کسانی باشید که تصور می کنند خانه هوشمند به شما کمکی در این زمینه نخواهد کرد چرا که شمایید که باید با هوشمندسازی خانه آشنا باشید و بتوانید با اپلیکیشن های مختلف در این زمینه کار کنید. شاید در ابتدا کار کردن با این برنامه ها برای شما سخت باشد، اما زمانی که شما به این کاربری ها عادت کنید خواهید دید که حتی لحظه ای نمی توانید بدون آن ها زندگی کنید چرا که زندگی شما به حدی آسان خواهد بود که به آن عادت می کنید.

زیبایی با خانه هوشمند

خانه هوشمند معمولا زیبایی های بی نظیری دارد که یک خانه معمولی از آن ها بی بهره است. زمانی که شما خانه هوشمند را خریداری می کنید و یا برای مدتی در آن زندگی کنید خواهید دید که از بخش های مختلفی تشکیل شده است که تمامی آن ها در جهت زیبایی خانه هستند. شما میتوانید از پکیج ها گرفته تا بخش های دیگر را به صورت آنلاین مورد بررسی قرار دهید و ببینید که چه کاربری های عجیبی در خانه هوشمند وجود دارد. این خانه ها به شما یک منظره عالی را خواهند داد. تمام خانه نوسازی شده است و تمامی آنچه که میخواهید در یک پکیج کامل به شما تحویل داده خواهد شد.

صرفه جویی در مصرف انرژی با خانه هوشمند

یکی از مهم ترین بخش هایی که در مورد مزایای خانه هوشمند باید به آن توجه کنید صرفه جویی در مصرف انرژی است. آنچه که باید بدانید این است که زمانی که شما در یک خانه هوشمند ساکن شوید، برخلاف آنچه که تصور می کنید خواهید دید که خرج و مخارج شما تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا خواهد کرد. این کاهش هزینه ها بسیار به شما کمک خواهد کرد. البته باید بدانید که چرا این هزینه ها کاهش پیدا می کنند، مگر خانه هوشمند شما چطور کار می کند که می تواند در کاهش هزینه ها به شما کمک کند؟

مزایای خانه هوشمند

می توان این موضوع را اینطور بیان کرد که زمانی که شما خانه خود را هوشمند می کنید، در واقع از بخش های مختلفی برای کنترل آن استفاده می کنید. همین امر باعث می شود که این کنترل روی بخش های انرژی هم اثر بگذارد و بتوانید به آسانی این بخش را نیز کنترل کنید. برای مثال زمانی که شما خانه هستید، ممکن است که بخواهید دمای خانه را بر طبق میل خود تنظیم کنید. این دما زمانی که شما خانه نیستید ایجاد نخواهد شد و همین هم باعث می شود که با خاموش کردن پکیج و بخش های دیگر بتوانید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. این نکته به ویژه برای ساختمان های بزرگی که مصرف انرژی در آن ها بالاست بسیار حائز اهمیت است چرا که باعث می شود هزینه های مربوط به نگهداری آن ها تا حد بسیار زیادی کمتر شود. پس از کاهش هزینه ها با خانه هوشمند غافل نشوید. ممکن است که شما در ابتدا مجبور شوید که هزینه بسیاری را برای خانه خود بپردازید تا آن را هوشمند کنید اما در نهایت خواهید دید که تمامی این خرج ها با هزینه های جانبی در این زمینه به شما باز خواهد گشت.

شما با خانه هوشمند دیگر نیازی نیست که اتلاف انرژی را یک معضل بدانید. هیچ چراغی دیگر بیهوده در خانه شما روشن نخواهد ماند و هیچ سیستم تهویه ای بیش از اندازه روشن نخواهد ماند. بدین ترتیب هزینه های شما تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند. همچنین سیستم های هوشمند ساختمان باعث می شوند که شما بتوانید به صورت اصولی از تجهیزات مختلف استفاده کنید و در نتیجه طول عمر خانه شما بسیار بیشتر خواهد شد.

افزایش طول عمر تجهیزات با خانه هوشمند

یکی از مهم ترین نکات در استفاده از خانه هوشمند افزایش طول عمر تجهیزات است. شما در هر خانه ای که زندگی کنید، پس از گذشت مدت زمانی خواهید دید که ممکن است تجهیزات مختلف در خانه شما دچار مشکل شوند که شما به طور حتم نیازمند تعمیر آن ها خواهید بود. اما زمانی که اقدام به هوشمندسازی خانه کنید خواهید دید که تجهیزات مختلفی که در خانه شما مورد استفاده هستند طول عمر بیشتری خواهند داشت و همین هم باعث می شود که هزینه های شما در بخش تعمیرات هم کاهش پیدا کنید. شما در واقع در خانه هوشمند با یک تیر چندین نشان را خواهید زد و آنچه که در نهایت به آن خواهید رسید این است که میتوانید تجهیزات مختلف را بارها و برای سالیان مختلف مورد استفاده قرار دهید که به شما کمک خواهند کرد که هزینه های این بخش را به بخش های دیگر تخصیص دهید.

مزایای خانه هوشمند

مدیریت و کنترل بر تمامی بخش های ساختمان

خانه هوشمند به شما این امکان را می دهد که بر تمامی بخش های خانه خود اشراف داشته باشید. حتی زمانی که شما به صورت فیزیکی در خانه حضور نداشته باشید اما قادر خواهید بود که تمامی بخش های مختلف را کنترل کنید. این کار به ویژه زمانی که شما کودک و یا سالمند در خانه دارید بسیار مهم است. در واقع شما میتوانید با این بخش به آسانی کنترل خود را روی خانه حتی در زمان هایی که سرکار هستید داشته باشید.

شاید تصور کنید که این موضوع اهمیت چندانی ندارد اما زمانی به اهمیت آن واقف خواهید شد که ببینید در عدم حضور شما خانه دچار مشکل شده است. ممکن است که حتی در نبود شما آتش سوزی ای در خانه رخ دهد که همین نبود شما مشکل های بسیاری را ایجاد می کند. زمانی که خانه هوشمند شما دچار هرگونه مشکلاتی شود می توانید با استفاده از کنترل از راه دور تمامی این مشکلات را بدانید. همچنین زمانی که خارج از منزل هستید و پرستاری با کودک شما تنهاست هم می توانید این بخش هار ارکنترل کنید و کار او را نظاره کنید. خانه هوشمند به شما امکان یک کنترل بی نظیر را خواهد داد.

ایمنی و امنیت بالا

یکی دیگر از بخش هایی که در خانه هوشمند وجود دارد بخش های ایمنی است. شاید تصور کنید که بخش های ایمنی در این بخش جدا هستند اما اینطور نیست و زمانی که شما از خانه خارج هستید می توانید ایمنی را تا حد بسیار زیادی برای این خانه ها ایجاد کنید.

ایمنی یکی از مهم ترین بخش های زندگی در دنیای امروز است. به ویژه با توجه به اینکه افراد بسیاری در این زمینه کارهای سرقت را انجام می دهند و همین هم می تواند باعث بروز مشکلات بسیاری شود. البته اینطور گفته می شود که زمانی که شما از خانه هوشمند استفاده میکنید، ایمنی در بخش های مختلف برای شما ایجاد خواهد شد و تنها مربوط به دزدی و سرقت نیست.

حتی زمانی که شما در خانه حضور نداشته باشید، یک آتش سوزی می تواند خانه شما را به طور کامل دچار مشکل کند. همین هم باعث می شود که شما نتوانید از آنچه که میخواهید بهره مند شوید. پیشنهاد ما به شما این است که خانه هوشمند را با تمامی بخش هایی که در ایمنی دارد خریداری کنید تا بتوانید از یک زندگی آسان و مطمئن لذت ببرید.

سنسورهای مختلف امنیتی و دوربین های مداربسته که در بخش های مختلف وجود دارند امکان نظارت بر تمامی ساختمان را به شما خواهند داد و به این ترتیب میزان امنیت در ساختمان بالاتر خواهد رفت. کنترل وضعیت های مربوط به درب و پنجره می تواند موجب آسودگی خاطر شما باشد. همچنین زمانی که شما به عنوان صاحبخانه در خانه حضور نداشته باشید، این توانایی هم وجود دارد که از راه دور بتوانید بر وضعیت کل ساختمان اشراف داشته باشید. شما از کلید و پریز ها گرفته تا ورود و خروج افراد مختلف، تمامی بخش ها را می توانید تحت نظر داشته باشید.

افزایش ارزش ملک با خانه هوشمند

زمانی که شما خانه هوشمند را خریداری می کنید، به طور حتم باید هزینه های بیشتری را نسبت به یک خانه معمولی پرداخت کنید. این کار شاید در ابتدا برای شما سخت باشد چرا که میخواهید هزینه بیشتری را پرداخت کنید تا بتوانید به آسانی زندگی کنید اما دقت داشته باشید که این کار در افزایش قیمت خانه هم موثر است. قیمت خانه هوشمند به مراتب از قیمت خانه معمولی بیشتر است. زمانی که شما میخواهید ملک خود را به فروش برسانید خواهید دید که ارزش ملک شما تا حد بسیار زیادی افزایش یافته است و همین هم باعث می شود که شما با خرید خانه هوشمند تماما سود کنید.

چطور خانه خود را هوشمند کنیم؟

امروزه، ساختمان سازهای بسیاری از ابتدای ساخت خانه، آن را به صورت هوشمند طراحی می کنند. البته شما اگر یک ساختمان قدیمی دارید می توانید با بازسازی های موجود آن را به یک خانه هوشمند تبدیل کنید. البته دقت داشته باشید که بهترین کاری که در این زمینه می توانید انجام دهید این است که از برندهای معتبر در این حوزه کمک بگیرید. اشنایدر الکتریک یکی از برندهایی است که به شما کمک می کند کار هوشمندسازی خانه را به آسانی انجام دهید. شرکت ما همچنین به شما امکانات بسیاری را در زمینه هوشمندسازی خانه ارائه خواهد کرد که در واقع کارها را برای شما آسان تر خواهد کرد. در نهایت می توان گفت که خانه هوشمند، زندگی را برای شما آسان می کند پس از آن غافل نشوید تا از دنیای تکنولوژی عقب نمانید.