نمایشگر مصرف انرژی-BTU

یکی از چالش‌های اساسی مجتمع‌های ساختمانی، به ویژه ساختمان‌های تجاری و اداری بزرگ و همچنین شهرک‌های صنعتی، مدیریت مصرف انرژی بخش‌های مختلف است. با استفاده از کنتور هوشمند و BTU که مبتنی بر اینترنت اشیاست، می‌توان مصرف انرژی در هر بخش از مجتمع که مد نظر باشد، به صورت روزانه مانیتور کرده و نمودارهای تحلیلی آن را به صورت تفکیک‌شده در نرم‌افزار آنلاین مشاهده کرد. این اطلاعات به کاربر کمک می‌کند تا میزان مصرف انرژی مجتمع را در ساعات مختلف روز و برای بخش‌های مختلف بررسی کرده و با توجه به مصرف انرژی هر بخش، الگوی مشخصی را تعیین کند. این مساله در نهایت با اصلاح الگوی مصرف به کاهش قابل توجه انرژی مصرفی و هزینه‌های آن می‌انجامد.

راهکار تفکیک مصرف انرژی BTU درخانه‌هوشمند چیست؟

انرژی متر BTU با تفکیک انرژی مصرفی واحدهای ساختمانی در خانه هوشمند و به تبع آن جداسازی هزینه انرژی ساکنین ساختمان ها، امروزه به عنوان یکی از مهم‌ترین پیش نیازهای سیستم های گرمایش و سرمایش مرکزی به شمار می‌رود، زیرا اختلافات ناشی از هزینه حامل های انرژی(گاز و برق) را تا حد زیادی در ساختمان‌هوشمند برطرف خواهد ساخت.

تولید و انتقال حرارت و برودت در تاسیسات مکانیکی مرکزی ساختمان های هوشمند، به وسیله گرم کردن یا سرد کردن آب در منبعی مرکزی و انتقال آن به رادیاتور یا فن های هر واحد مجزا ساختمانی صورت می‌گیرد. در سیستم های حرارتی آب توسط گاز افزایش دما پیدا می‌کند و در سیستم های برودتی مرکزی با توجه به نوع سیستم، منبع تولید برودت می‌تواند برق و یا گاز باشد (برای مثال چیلرهای جذبی و تراکمی)

هوشمند سازی ساختمان با سیستم های گرمایش و سرمایش مرکزی ساختمان ها با توجه به راندمان و طول عمر بالا و هزینه تعمیر و نگهداری پایین نسبت به سیستم های از ابتدا تفکیک شده مانند پکیج گرمایشی و اسپلیت از معدل کیفی بالاتری برخوردارند. افزایش قیمت حامل های انرژی و عدم قابلیت تفکیک مصارف انرژی در سیستم های مرکزی، باعث توجه عمومی مردم به نسبت به سیستم های مجزاء گرمایش و سرمایش و در حاشیه قرار گرفتن سیستم های مرکزی بوده است.

مزایای تفکیک آب،برق و انرژی در ساختمان

پرداخت عادلانه مبلغ قبض به اندازه مقدار واقعی مصرف هر واحد

صرفه جویی ۱۵ الی ۳۰ درصدی در مصرف انرژی و آب به دلیل تغییر رفتار مصرف کنندگان

امکان مشاهده نشستی و مصرف روزانه انرژی و در نتیجه امکان مدیریت هزینه ها

امکان فروش سریع تر واحدها به دلیل تفکیک بودن هزینه ها

نرم افزار تحت وب EEMC

قلب تپنده هر سامانه هوشمند،نرم افزار اصلی و پنل مدیریتی آن است. دستگاه های ارایه شده برای بحث سنجش انرژی قابلیت اتصال به سامانه تحت وب EEMC را دارند.

مشخصات سامانه EEMC

جمع آوری،ذخیره سازی و تحلیل اطلاعات دریافتی و شناسایی نشتی و میزان مصرف.

امکان اتصال از طریق رایانه،تلفن همراه و تبلت بدون محدودیت مکانی

امکان صدور قبض در بازه های دلخواه

همان‌طور که در توضیح عملکرد این سامانه اشاره شد، کنتورهای هوشمند برق مبتنی بر اینترنت اشیا می‌توانند با هزینه‌ای مقرون‌بصرفه و نصب و راه‌اندازی بسیار آسان، در تفکیک میزان مصرف برق و هزینه مجتمع‌هایی که از یک کنتور مشترک استفاده می‌کنند نیز راه‌حل ایده‌آلی باشند.

اخرین نوشته ها

خانه هوشمند
مزایای خانه هوشمند
سیستم هوشمند سرمایش و گرمایش

در صورت هرگونه سوال و انتقاد یا پیشنهاد با تماس بگیرید.