چگونه وضعیت خانه خود را از هر کجا کنترل کنیم؟

کنترل از راه دور یکی از امکانات ویژه ی هر خانه هوشمندی محسوب می گردد که به واسطه ی این امکان می توان بسیاری از اقدامات را کنترل نمود. فرایند عملکرد سیستم کنترل از راه دور به این صورت است که در هر منطقه و فاصله ای که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، وسایل برقی را از راه دور به وسیله ی “گوشی هوشمند” می توان تحت کنترل قرار داد.

علاوه بر این، رابط کاربری ساده آن باعث شده تا تمامی افراد بتوانند از ان استفاده کنند و می توان از آن در هر زمینه ای استفاده نمود. کاربردهایی که انتظار انجام آن را توسط دستگاه کنترل از راه دور خانه هوشمند می توان داشت، شامل کنترل روشنایی و سرمایش گرمایش، نظارت و کنترل بر تجهیزات منزل، کنترل دمای گلخانه، کنترل آبیاری یا ایمنی خودرو تا کاربردهای دیگری مانند دزدگیر، موارد امنیتی و… را در بر می گیرد.

علاوه بر این در ساخت این دستگاه از قطعات با کیفیت بالا بهره گیری شده است که عملکرد آن را در محیط های صنعتی، تجاری و خانگی را تنظیم می نماید.

به منظور سهولت کنترل تجهیزات و همگام شدن با سیستمهای جهانی و نزدیک شدن به مفهوم اینترنت اشیا، گروه نرم افزار خانه هوشمند AVES برنامه ای برای گوشی های هوشمند تحت سیستم عامل اندروید طراحی نموده اند که از طریق این نرم افزار با هماهنگ کردن تمام اجزای منزل، شما را در نظارت و کنترل آسان تر آنها یاری خواهد نمود و این امکان را می دهد تا با سر انگشتان خود  و بدون محدودیت مکان، کلیه بخشهای منزلتان را کنترل نمائید. در این نرم افزار که کاربری بسیار راحتی دارد ابتدا کاربر فضای مورد نظر را ایجاد کرده ( به عنوان مثال یک اتاق خواب ) سپس تجهیزات مورد نیاز خود برای کنترل از طریق گوشی هوشمند را به آن می افزاید، مثلا چراغ مطالعه، نور اصلی و …

اپلیکیشن خانه هوشمند که به عنوان یک برنامه اتوماسیون خانه هوشمند شناخته شده است به طور مرتب کنترل و مدیریت سیستم های ساختمان را مدیریت می کند و یک برنامه کاربردی است که امکان کنترل از راه دور و مدیریت دستگاه های منزل را از طریق گوشی همراه یا یک تبلت برای شما فراهم میکند.

با استفاده از اپلیکیشن خانه هوشمند AVES می توانید همه وسایل موجود در منزل را به صورت همزمان مدیریت کنید. علاوه بر کنترل روشنایی و نورپردازی، سایر مواردی که در یک ساختمان می توان کنترل نمود شامل سیستم سرمایش/گرمایش، درب ها و پنجره ها، سیستم های امنیتی، اعلام حریق و … است. همچنین می توانند سیستم ها و محیط های هر ساختمانی را نظارت کند و در صورت مشکل شما را مطلع سازد.

از دیگر قابلیت های دستگاه کنترل از راه دور خانه هوشمند، این است که دارای بیشترین امکانات می باشد و همچنین اپلیکیشن android  و IOS آن به راحتی قابل استفاده بوده و دارای زیبایی منحصر به فردی می باشد.

ویژگی های دستگاه کنترل از راه دور خانه هوشمند:

 • نرم افزار پیشرفته و جذاب
 • قابلیت کنترل کولرهای آبی و گازی پیش از ورود به محل کار یا منزل
 • روشن و خاموش کردن اتوماتیک، بسته به مقدار دمای محیط سیستم های حرارتی و برودتی جهت جلوگیری از اتلاف انرژی
 • قابلیت تبدیل به سیستم دزدگیر و اعلام هشدار در صورت تردد غیر مجاز، باز شدن درب های تعیین شده و پخش آژیر و ارسال پیام
 • کنترل روشنایی ها و لامپ ها
 • امکان باز و بسته کردن درب های اتوماتیک از راه دور
 • اعلام هشدار حریق، دود و …
 • کنترل دما توسط حسگرها و سنسور دما
 • روشن کردن دستگاه های چای ساز و قهوه ساز و… پیش از ورود به محل کار یا منزل
 • اطلاع رسانی از ترددها و ورود و خروج غیر مجاز
 • کنترل امنیتی محیط های خاص، اطلاع از زمان روشن شدن لامپ ها
 • روشن و خاموش نمودن دوربین های امنیتی
خانه هوشمند
مزایای خانه هوشمند
سیستم هوشمند سرمایش و گرمایش

در صورت هرگونه سوال و انتقاد یا پیشنهاد با ما تماس بگیرید.