چگونه می توانم خانه ام را هوشمند کنم؟

چگونه می توانم خانه ام را هوشمند کنم؟

اگر این سوال یکی از دغدغه های این روزهای شماست و نمی خواهید از دنیای تکنولوژی و زندگی مدرن عقب بیافتید و بتوانید امنیت، آسایش و رفاه را در یک خانه هوشمند لوکس تجربه کنید قطعا قبل از خرید تجهیزات هوشمند و یا نصب و راه اندازی یک خانه هوشمند نیاز دارید که بدانید “ خانه هوشمند چیست؟ ” و چه امکانات و مزایایی دارد و برای هر سوال و ابهامی که در ذهن تان در مورد خانه هوشمند دارید پاسخ دقیق و مناسبی پیدا کنید.

خانه هوشمند چیست؟

کمتر کسی را این روزها می توان پیدا کرد که در مورد خانه هوشمند و تجهیزات هوشمند سازی ساختمان تا به حال خبری نخوانده باشد یا در مورد آن چیزی به گوشش نخورده باشد . بسیاری از ما حتی اگر تا به حال خانه خود را هوشمند نکرده ایم و در یک خانه هوشمند زندگی نمی کنیم اما بارها و بارها در مورد خانه هوشمند شنیده ایم و در دل مان آرزوی خانه ای را داشته ایم که بتواند حرف ما را بفهمد و بدون نیاز به حضور فیزیکی ما بسیاری از کارها را انجام دهد و علاوه بر این لوکس و زیبا باشد.

در یک تعریف یک جمله ای، خانه هوشمند، یک خانه مدرن است که در آن علاوه بر اینکه افراد خانواده با یکدیگر ارتباط دارند، وسایل و لوازم خانه هم با یکدیگر ارتباط دارند. اینترنت اشیا و تکنولوژی هوشمند سازی ساختمان در این روزها ارتباط بین انسان با اشیا و اشیا با اشیا را در خانه های مدرن کاملا تغییر داده است و در مواردی به صورت شگفت انگیز می بینیم که یک خانه هوشمند و تجهیزات داخل آن نیازها و علایق ما را شاید حتی بهتر از اعضای یک خانواده درک و اجرا کند! ارتباطی که بیش تر از طریق یک سری سناریو های از پیش تعیین شده معنی پیدا می کند. ولی اول باید ببینیم سناریو چیست؟

مفهوم سناریو در خانه هوشمند چیست؟

هر زمان که تصمیم بگیرید در یک خانه هوشمند با امکانات لوکس زندگی کنید مشخصا یکی از مفاهیمی که با آن روزمره سرو کار دارید مفهوم سناریو در خانه هوشمند است. سناریو در خانه هوشمند برای انجام یک سری از کارهای دنباله دار و پشت سرهم و تکراری در زمان های مختلف به کار گرفته میشود که می تواند از طریق پنل کنترل مرکزی و یا گوشی موبایل فعال و غیر فعال شود.

در یک خانه هوشمند هر فردی بر اساس نیاز روزانه اش می تواند فقط با لمس یک دکمه، از خانه هوشمند بخواهد که بسیاری از کارهای روزانه را در ساعت تعیین شده برای او انجام دهد.

خانه هوشمند و سناریو صبح

در خانه هوشمند با تعریف سناریو صبحگاهی، حتی در یک روز شلوغ کاری می توانید مطمئن باشید که بدون نیاز به اینکه نگران انجام کارهای روزمره مثل درست کردن چایی یا قهوه، کنار زدن پرده ها یا آماده کردن حمام و جکوزی باشید می توانید یک روز عالی و لذت بخش را با یک صبح پرانرژی شروع کنید.

سناریوی میهمانی در خانه هوشمند

آماده کردن فضای خانه برای یک میهمانی در زندگی شلوغ و پر مشغله این روزها اصلا کار آسانی نیست و اگر در یک خانه هوشمند زندگی نکنیم قطعا وقت و انرژی زیادی از ما میگیرد. با زندگی در یک خانه هوشمند فقط کافی است سناریوی میهمانی را فعال کنید. در این صورت در زمان تعیین شده برای ورود میهمان ها به خانه، بعد از باز شدن درب خانه، روشنایی لازم در راهروها تامین میشود، روشنایی داخلی خانه در حالت ۱۰۰% و رنگ نور تعیین شده قرار میگیرد، یک موسیقی شاد و هیجان برانگیز مطابق انتخاب شما از طریق سیستم صوتی هوشمند نصب شده در تمام خانه پخش می شود، سیستم سرمایشی و گرمایشی در حالت متناسب با تعداد افراد حاضر در خانه تنظیم میشود، پرده قسمت پذیرایی بسته میشود و خلاصه همه چیز آماده یک میهمانی هیجان انگیز می شود.

سناریو آرامش

در خانه هوشمند شما می توانید تمامی شرایط محیطی را برای زمان استراحت و مطالعه خودتان از طریق لمس یک دکمه روی گوشی موبایل تان ایجاد کنید. به کمک دیمر لامپ، میزان روشنایی لامپ ها در اتاق یا سالن پذیرایی خانه شما دقیقا مطابق با نیاز چشم برای مطالعه یا استراحت تنظیم میشود.

سناریو مسافرت در خانه هوشمند

با نصب تجهیزات خانه هوشمند در ساختمان می توانید یک سفر لذت بخش را برنامه ریزی کنید بدون اینکه نگران سرقت خانه و یا اتفاقات غیر منتظره دیگری مانند نشت گاز، ترکیدگی لوله آب، اتصال سیم های برق و حتی آب دادن به باغچه و گلدان هایتان باشید.

با فعال کردن سناریو مسافرت در هنگام خروج شما از خانه، شیرهای اصلی گاز و آب بسته میشوند، سیستم سرمایش و گرمایش خاموش میشود، دوربین های مدار بسته و سیستم امنیتی فعال میشوند، قفل دیجیتال به صورت اتومات قفل میشود و بعد از راهی کردن شما به سفر، در زمان تعیین شده و مطابق نیاز گل و گیاه شما از طریق تجهیزات آبیاری هوشمند به آنها آب داده میشود.

خانه هوشمند
مزایای خانه هوشمند
سیستم هوشمند سرمایش و گرمایش

در صورت هرگونه سوال و انتقاد یا پیشنهاد با ما تماس بگیرید.