سرمایش و گرمایش هوشمند

با استفاده از تلفن همراه و اپلیکیشن سیستم خانه‌هوشمند می‌توانید سیستم گرمایش/سرمایش را نیم‌ساعت قبل‌از‌رسیدن به خانه روشن کنید

امنیت خانه هوشمند

بدون هیچ دغدغه‌ای، دمای مطلوب خانه‌خود را در هر فصلی از سال به خانه‌هوشمند بسپارید

امنیت خانه هوشمند

برنامه‌ریزی زمانی برای گرمایش و سرمایش و تنظیم دما به‌روی بهترین دمای ممکن، باعث بیش از ۳۰ درصد صرفه‌جویی در خانه شما می‌شود.

سیستم تهویه هوای هوشمند چیست؟

شاید اولین سوالی که در این زمینه باید به آن پاسخ دهیم این باشد که سیستم تهویه هوای هوشمند چیست؟ به زبان ساده میتوانیم اینطور بگوییم که سیستم تهویه هوای هوشمند در واقع یک نوع سیستم تهویه است که به طور معمول در تمامی خانه ها وجود دارد اما توسط چندین سنسوری و همچنین گجت های مختلف در این زمینه هوشمند شده است. سرمایش و گرمایش هوشمند خانه را میتوانید در این بخش به صورت کاملا خودکار کنترل کنید.

دقت داشته باشید که معمولا سیستم های تهویه هوای هوشمند دارای یک سری کنترل های خودکار در این زمینه هستند که باعث می شود به همراه تجهیزات پیشرفته ای که در این زمینه وجود دارد با کارایی و همچنین عملکرد بهتر ایفای نقش کنند و موجب رفاه هرچه بیشتر ساکنین خانه خواهند شد. این سیستم های هوشمند قابلیت تنظیم را به صورت مستقیم و همچنین از راه دور خواهند داشت و به این صورت هستند که شما میتوانید با استفاده از گوشی هوشمند خود این سیستم را کنترل کنید.

شاید در سرمایش و گرمایش هوشمند یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن دقت کنید این باشد که سنسورهایی که در این بخش مورد استفاده هستند چگونه کار می کنند و شما چگونه میتوانید توسط آن ها از هدر رفت انرژی جلوگیری کنید.

چرا باید از سرمایش و گرمایش هوشمند استفاده کرد؟

یکی از مسائلی که به وفور در این زمینه مورد بررسی قرار می گیرد این است که با پیشرفت تکنولوژی چه کارهایی را باید در زمینه تهویه هوا انجام داد. در واقع گفته میشود که این مسئله نه تنها باعث ایجاد آرامش برای ساکنین یک خانه خواهد شد بلکه یک محیط سالم را نیز برای آنها فراهم خواهد کرد. در حال حاضر گفته می شود که در قسمت تاسیسات ساختمان، افرادی بسیار زیادی فعالیت می کنند که سیستم تهویه هوشمند را ایجاد کنند چرا که با گرم شدن هوا، نیاز به هوایی مطبوع بیش از قبل احساس خواهد شد. شما ممکن است که پس از گذراندن یک روز سخت در خارج از خانه به محیطی آرام و همچنین با دمای مطبوع استفاده کنید . شما همچنین می توانید انرژی از دست رفته را جبران کنید.

چیلر، بویلر و اسپلیت در سرمایش و گرمایش هوشمند

در سرمایش و گرمایش هوشمند بخش های مختلفی مدنظر هستند. یکی از این بخش ها معرفی انواع سیستم های چیلر، بویلر و همچنین اسپلیت است. این سیستم در واقع به عنوان یکی از قدیمی ترین سیستم ها و همچنین پرکاربردترین آن ها در سرمایش و گرمایش هوشمند نامیده می شود که اساس کار آن ها ایجاد آب سرد و گرم و همچنین ارسال آن توسط پمپ های مختلف به واحد های هوای سرد و گرم است که در این حال هوای مطبوعی را در داخل ساختمان ایجاد خواهد کرد. شما همچنین میتوانید از سیستم های چیلر و بویلر به صورت کاملا ترکیبی استفاده کنید. چیلر در این بخش وظیفه سرد کردن و همچنین گرم کردن آب را بر عهده خواهد داشت که این آب سرد و گرم توسط پمپ های جداگانه به واحدهای فن کویل و یا هواساز داده خواهد شد.

چیلر و همچنین بویلرها در سرمایش و گرمایش هوشمند انواع مختلفی دارند که البته میتوان آن ها را با توجه به آنچه که مورد نیاز شماست مورد بررسی قرار داد. چیلرهای تراکمی و همچنین چیلرهای جذبی از انواع مختلفی هستند که البته نوع تراکمی آن ها در سرمایش و گرمایش هوشمند به چیلر آبی و همچنین چیلر هوایی تقسیم بندی خواهد شد. نوع دیگری از چیلرهای تراکمی که با توجه به نوع کمپرسور آن ها مورد استفاده قرار خواهند گرفت نیز از پرکاربردترین انواع چیلرها هستند. بویلرها و یا دیگ های آب گرم هم دارای دسته بندی های گوناگونی هستند که براساس جنس و همچنین مقدار گرم کردن آب به گروه های مختلف تقسیم بندی خواهند شد.

همانطور که گفته شد، بویلر و چیلر یک سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند کامل به شمار می آیند اما سیستم های دیگری هم به بازار عرضه شده اند که تجهیزات آن ها بسیار کمتر است و در واقع به آب هم نیازی ندارند. به این سیستم ها، سیستم های DX گفته می شود که با مبرد یا گاز فریون عمل انتقال حرارت را انجام می دهند.

در نهایت میرسیم به اسپیلت یا کولر گازی. اسپیلت ها در واقع نسل برتر کولرهای گازی هستند که هوادارن بسیاری را نسبت به انواع دیگری از خنک کننده ها دارند. این نوع خنک کننده ها در سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند دارای هواداران بسیار زیادی هم هستند که البته مزیت های بسیار آن ها باعث می شود که اینطور باشد. البته اینطور گفته می شود که عده بسیاری دلیل فروش بیشتری برای این محصول پیدا کرده اند. در طی دو سال اخیر با وارد شدن این نسل از کولرها و خنک کننده ها، در واقع در ادارات و همچنین سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند تحولی عظیم ایجاد شده است.

زمانی که از محل کار که به خانه می‌آیید و یا در تابستان که از گرمای شدید هوا و در زمستان از سرما و بارندگی به خانه‌تان پناه می‌آورید، ترجیح می‌دهید خانه‌تان با دمای مطلوب کاملا آماده حضور شما باشد. با استفاده از تقویم سیستم خانه‌هوشمند و ماژول های سیستم گرمایش/سرمایش می‌توانید سیستم خنک کننده را نیم‌ساعت قبل‌از‌رسیدن به خانه روشن کنید.

سرمایش و گرمایش هوشمند

در هر فصلی استفاده از سیستم های تهویه مطبوع نیازمند این است که پنجره‌ها بسته باشد تا سیستم به بهترین حالت کار‌کند و انرژی کمتر هدر رود، یه کمک سنسور پنجره AVES و برنامه‌ریزی سیستم خانه‌هوشمند، در صورتی که پنجره‌ای باز شود سیستم تهویه به‌صورت اتوماتیک قطع می‌گردد.

زمان زیادی از زندگی‌خود را در محیط هایی می‌گذارنیم که مجهز به سیستم های تهویه هستند، مطمئنا در این محیط‌ها با خشکی پوست و نفس روبرو شده‌اید. در خانه‌هوشمند، سنسور رطوبت AVES، می‌‎تواند میزان زطوبت را به شما اطلاع دهد و در صورت اتصال به سیستم رطوبت‌ساز، رطوبت محیط را به‌حالت نرمال برگرداند.

دمای استاندارد چیست؟

در مبحث سرمایش و گرمایش هوشمند به دمای استاندارد بخواهیم خورد. در واقع گفته می شود که درجه حرارت پوست برخلاف درجه حرارت مرکزی با یک سری اختلاف دما همراه است که مدام بالا و پایین می رود. برای اینکه پوست بتواند این دمای اضافی را به محیط برگرداند در واقع باید یک درجه را به عنوان دمای استاندارد انتخاب کرد. باور کلی این است که دمای خیلی گرم و یا خیلی سرد موجب بروز ناراحتی های مختلف خواهد شد. به طور کل دمای استاندارد برای محل کار و زندگی بین ۲۰ تا ۲۲ درجه سانتی گراد تخمین زده شده است و رطوبت هم باید بین ۴۰ تا ۶۵ درصد باشد.

میزان کاهش مصرف در صورت استفاده از سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند

اینکه شما بتوانید از سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند استفاده کنید در واقع در کاهش هزینه ها به شما کمک خواهد کرد. دقت داشته باشید که در واقع این بخش از جمله مهمترین مزایای سیستم گرمایش و سرمایش خانگی خواهد بود که برخلاف سایر روشهای بهینه سازی البته به استثنا عایق کاری به شما اجازه خواهد داد که هزینه های خود را تا حد قابل توجهی کاهش دهید.

گرمایش و سرمایش

در واقع زمانی که شما از موتورخانه استفاده می کنید، خواهید دید که اختلاط ناقص بین سوخت و هوا منجر به احتراق ناقص خواهد شد. عدم انعطاف پذیری در این زمینه هم نیاز به سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند را بیشتر خواهد کرد. شما همچنین می توانید از عدم تنظیمات فصلی در موتورخانه ها هم استفاده کنید که باعث می شود راندمان در موتورخانه ها به شدت کاهش پیدا کند و از طرفی دیگر مصرف سوخت همواره رو به افزایش باشد. در حال حاضر گفته می شود که میزان درجه حرارت آب گرم مصرفی و همچنین آب گرم چرخشی در موتورخانه های مختلف به خوبی اندازه گیری می شود تا راندمان آن ها را بیشتر و بهتر جلوه دهد. البته آنچه که باید به آن دقت کنید این است که باز هم موتورخانه نمیتواند جایگزینی مناسب برای سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند و بهتر است که شما سیستمی را انتخاب کنید که کارآمد باشد.

شما در واقع می توانید آسایش و راحتی را با انواع این سرمایش و گرمایش هوشمند تجربه کنید. این کار نه تنها به شما اجازه خواهد داد به عنوان یک فرد در زندگی فردی خود احساس بهتری داشته باشید بلکه در نهایت خواهید دید که در زندگی جمعی هم به شما کمک فراوانی خواهد کرد. شما در واقع می توانید با استفاده از این سیستم هرآنچه که میخواهید را داشته باشید و در نهایت هم خواهید دید که چندین و چند مزایای دیگر هم میتوانیم برای سرمایش و گرمایش هوشمند نام ببریم.

البته با اینکه گفته می شود هوشمندسازی خانه ها در تمامی جهات مثبت نبوده است اما اینچنین نیست. تصور کنید وارد خانه ای خواهید شد که درب به صورت کاملا اتوماتیک برای شما باز خواهد شد و در نهایت هم شما میتوانید به آسانی و همراه با  کارهای دیگر اقدام به انجام وظیفه در این زمینه کنید و به آسانی می توانید کار خود را انجام دهید. اینطور گفته می شود که در واقع شما میتوانید به عنوان فردی که میخواهید در یک خانه تمام هوشمند زندگی کنید تمامی امکاناتی که باید را تحت بررسی داشته باشید و ببینید که کدام یک از آنها برای شما مفید خواهد بود. اگر این کار را انجام دهید در نهایت خواهید دید که در مصرف انرژی هم بسیار صرفه جویی خواهید کرد. در واقع در خانه هوشمند با سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند شما قادر خواهید بود که به آسانی به هرآنچه که میخواهید دست پیدا کنید و دیگر نیازی نیست که ساعت ها زمان را برای سرد و گرم کردن خانه بگذارید. شما میتوانید به آسانی با چندین دکمه سرمایش و گرمایش را بررسی کنید و در نهایت هم خواهید دید که درجه حرارت کاملا آن چیزی خواهد بود که شما میخواهید. پس در این زمینه تردید نکنید و همین حالا اقدام به هوشمندسازی خانه خود کنید!

خانه هوشمند

آخرین نوشته ها

خانه هوشمند
مزایای خانه هوشمند
سیستم هوشمند سرمایش و گرمایش

در صورت هرگونه سوال و انتقاد یا پیشنهاد با تماس بگیرید.